×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. oktobris, 2014
Drukāt

Brigmanis: “Vienotības” ultimāta dēļ ZZS jāpieņem lēmums par piedāvāto amatu sadalījumu (15)

brigmanis2

Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) līdz otrdienai jāpieņem un jāpaziņo lēmums attiecībā uz Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) piedāvāto amatu sadalījumu jaunajā valdībā. Turpināt sarunas ar “Vienotību” par kādu citu variantu jeb piedāvājumu būtu bezjēdzīgi šīs partijas ultimatīvā uzstādījuma dēļ, aģentūrai LETA sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Politiķis norādīja, ka sarunas ar “Vienotību” pašlaik būtu bezcerīgas un bezjēdzīgas, jo šī partija ir izvirzījusi “ko līdzīgu ultimātam” ar domu, ka ZZS vai nu ir jāpieņem piedāvātās ministrijas, vai arī tikšot veidota cita koalīcija. Piedāvājuma kontekstā vienīgais, starp ko esot iespējams izvēlēties, ir pārraudzība vai nu pār Veselības ministriju, vai pār Izglītības un zinātnes ministriju.

Kā liecina neoficiāla informācija, ZZS iekšienē pastāv viedoklis, ka varētu nākties samierināties ar galvenā strīdus objekta – vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata – uzticēšanu nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), nevis ZZS.

Viena no ZZS dalībniecēm – Latvijas Zaļā partija (LZP) – gan uzskata, ka VARAM ir jāvada ZZS pārstāvim. ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks, LZP pārstāvis Ingmārs Līdaka uzskata, ka pašlaik vides joma ir daļēji atstāta novārtā, VARAM gandrīz pārvēršoties tikai par pašvaldību lietu ministriju. Kā sacīja Līdaka, bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, izdodot rīkojumu par referenduma rosināšanu saistībā ar 10.Saeimas atlaišanu, “atlaida VARAM ministru Raimondu Vējoni (ZZS)”, un kopš tā laikam ministrija nav nodota atpakaļ LZP pārraudzībā.

Kā atzina Līdaka, “gudrākais piekāpjas”, taču pašlaik neesot izvirzīti argumenti par labu tam, lai ZZS piekāptos.
Atsevišķiem ZZS cilvēkiem ir arī šaubas par VL-TB/LNNK pārstāves Ināras Mūrnieces kandidatūras atbilstību Saeimas priekšsēdētāja amatam. Komentējot amatu piedāvāto sadalījumu, Brigmanis skaidroja, ka tā ir “Vienotības” un nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK izvēle, ja “viņi grib eksperimentēt ar valsti un par Saeimas priekšsēdētāju iecelt absolūti nepieredzējušu cilvēku”. Taujāts, vai runa ir par deputātes Ināras Mūrnieces (VL-TB/LNNK) iespējamo kandidatūru, Brigmanis atbildēja, ka nerunā par kādu konkrēti. Viņaprāt, kā kandidāte ar labu pieredzi Saeimas Prezidija darbā būtu “Vienotības” pārstāve, pašreizējā Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere.

Kā ziņots, topošās koalīcijas partneri pašlaik neplāno izteikt ZZS citus piedāvājumus par atbildību jomu sadali jaunajā valdībā un sagaida, ka ZZS piekritīs piedāvātajam kompromisam.

Saskaņā ar Straujumas piedāvājumu “Vienotībai” jaunajā valdībā pienāktos premjera amats, kā arī atbildība par Finanšu ministriju, Ārlietu ministriju, Iekšlietu ministriju, Satiksmes ministriju, kā arī Veselības ministriju (VM).

ZZS varētu pārraudzīt Aizsardzības ministriju, Labklājības ministriju, Zemkopības ministriju, Ekonomikas ministriju, kā arī Izglītības un zinātnes ministriju.

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) saskaņā ar Straujumas piedāvājumu arī jaunajā valdībā turpinātu vadīt Kultūras ministriju, Tieslietu ministriju, VARAM, kā arī uzņemtos Saeimas priekšsēdētāja amatu.

Kā ziņots, Valsts prezidents Andris Bērziņš aicinājis topošās koalīcijas partijas līdz nākamajai trešdienai, 29.oktobrim, vienoties par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, žurnālistiem pēc tikšanās ar prezidentu sacīja “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa. “Ja šāda vienošanās netiek panākta, jārēķinās ar to, ka tas ir pierādījums tam, ka šī koalīcija nespēj attaisnot vēlētāju doto uzticību,” pauda Āboltiņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Kārtīga līdaka,pārvēršas par zuti. Malacis.

 2. … Sie vecie nomenaklaturisti, Lembergs un Brikmanis, pat ir tik dzili savas izbijusas idologijas zombeti, un pratos samaitati, ka tie nesajedz pasreizejo POLITISKO realitati valsti, to, ka parejo neuzpirkto tautiesu TOLERANCE pret viniem UN LIDZIGIEM ir izbeigusies ar atklato uzbrukumu valsts esamibai un drosibai,no ritsaules puses lidzigi ‘izbijuso’ grupejumiem un pardzimusiem imperialistiem … un to seit iedestitiam ‘latvanu kolonnam’, UN KAS VEL AR JONI PIEDALAS BEZABRENES VECO PARTIJU DARBA GRAUT NACIONALAS VALSTS IEKARTU … PEC VAJADZIBAS UN IESPEJAS … !

  … ZZS ir, vai nu naivu cilveku kopojums, vai ari valstij vel bistama politiska organizacija kuras sastava vel joprojam darbojas strukturas ar neatklatiem merkiem, un personas apsudzetas ar neizpilditiem tiesas procesiem … pat dazu biedru attieciba pret valsts interesem ir ARKARTAS POLITISKAS AMPLITTUDES VARIACIJA – no NATO NIDEJU un tiem preteji stavosa AIZSARDZIBAS MINISTRA VEJONA ekstremam pozocijam , KURS savkart sadus PRETVALSTISKUS IZVERDUMUS NOSAUCA PAR VALSTIJ BISTAMIEM !

  … UN SIEM CILVEKIEM NAV KAUNS RUNAT VEL PAR KADIEM ULTIMATLIDZIGIEM NOTEIKUMIEM … KAS JAPIENEM VALSTS PASTAVIBAS DEL, UN, LAI MP CANDIDATE VARETU APIET UN NEINTRALIZET VINU MAHINACIJAS UN ATLAUTU VISMAZ TIEM VALSTIJ LOJALIEM BET POLITISKI APCIRSTIEM ZZS BIEDREIM DOT IESPEJU BEIDZOT ATIRITIES NO VALSTS NELOJALIEM ATKRITUMIEM …

  … KAS PATIESI IR ZZS … KOPUMA? JO TACU ARI LRA PARSTAV REGIONALAS INTERESES – VISA LATVIJA – NE DAZOS, DAZU VEL SPECIGO NOMENAKLATURAS BARVEZU IZREDZETOS … !

 3. Kā gan Lembergs var atteikties no tādas ministrijas? Viņš jau pa gabalu saož naudu un tagad tajā ieķēries ar nagiem un zobiem.

 4. Ja valdības veidošanā nepiedalītos āksts-Lembergs,tad viss būtuu labi.Viņš grib nočiept lielāko gabalu no kopējā pīrāga Venspilij…To nedrīkst pieļaut,jābūt vienlīdzībai visām pašvaldībām….

 5. Ekskomunisti Brigmanis un Lembergs, liekas, ir zaudējuši politiskas spēlītes valdības veidošanā. Vai tad nepietika, ar to, ka Brigmanis vēlēšanu kampaņā iesaistīja Lembergu, kurš ar savu populismu un demagoģiju pēc vislabākajiem padomju propagandas štampiem apmuļķoja un piesaistīja vēlētājus ZZS partijai. Un pēc tam abi gardi pasmējās par latviešu lētticību. Mērķis tika sasniegts un tagad Lembergs, kas nav ne Saeimā vēlēts, ne ir ZZS biedrs, bez kāda juridiska pamata piedalās valdības veidošanas sarunās.Tas, ka viņš pārstāv Ventspils partiju, viņam nedod nekādas tiesības jaukt tur gaisu, jo neviena cita reģionālā partija valdības veidošanā taču nepiedalās. Šai nekaunībai ir jāpieliek punkts!

  • Vajadzētu nolikt emocijas malā. Lembergs pareizi aizrādīja par NATO nepiedienīgo visatļautību Ventspilī, uz kurieni valdība tos bija uzlūgusi. Tā pat viņš nepieļautu, ka ES mūs apdala, jo, lai ko par viņu saka, lai kā grib nobīdīt malā no piedalīšanās valsts darbā, viņš ir ar saimnieka redzējumu gan Ventspilī, gan valsts mērogā.

 6. BRIGMANI TU ESI VIENS LIEKULIGS LIEKEDIS NAV APNICIS TELOT NO SAKUMS MES SITA UN TA BEIGAS TEATRIS IR NOSPELETS NU MUS PIESPIEDA VIENA SLUPSTETAJAS PARTIJA LAIKAM NAKOSIE BUS JUSEJIE KAS LIDOS NO SARAKSTIEM PIRMAIS JAU BUS BRIGMANIS.

 7. Brigmani, caur tavu muti ultimātu uzstāda trubas karļiks.

 8. Vienotība vēl nav apjēgusi, ka viņu saulīte taisās uz rietu. Vēl ir lielā bračkas sindroms, vēl ir cerības uzmesties uz kakla pārējiem deputātiem un visai tautai. Vienotības “kampar-zaķiem” būtu laiks saprast realitāti, – kad aug sabiedrības arvien lielāka nepatika un labākais vēlējums tai ir – izjukšana, TF, LC, TP, ZRP un citu uzkundzēties gribētāju ceļš. Un šo ceļu bruģē nevis konkurenti vai iekšējā opozīcija, bet gan pašu kundziskie, paštaisnīgie aizsēdējušies vadītāji.

 9. Dabīgi ka Lembergs ir ļoti ieinteresēts lai “pašvaldību ministrija” būtu viņa rokās. Tad tādi sprudži vairs nekāps uz auguma. Ušakovs arī uzplauktu. Bet tieši to nevajadzētu pieļaut, nedrīks atļaut “interešu konfliktu”. Kas attiecās uz Brigmani, tad kompromisi ir viņa stils.

 10. Pēc pieredzes, ultimātus vienmēr ir izteikuši ZZS, ar mājieniem, ka varētu tikt veidota cita koalīcija, kura vairāk pa prātam būtu Lembergam (ZZS, SC, NSL)

 11. Nelaid demagoģiju! Atbildēt

  Ultimātu jau izteica ZZS un SC kopīgi ievēlētais prezidents.

Draugiem Facebook Twitter Google+