×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
21. novembris, 2015
Drukāt

Briselē izsludināts augstākais terorisma trauksmes līmenis un slēgts metro (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Beļģija sestdien, 21.novembrī, līdz augstākajai pakāpei paaugstinājusi terorisma trauksmes līmeni galvaspilsētā Briselē, slēdzot metro un iesakot cilvēkiem izvairīties no pūļiem sakarā ar nopietniem un tiešiem draudiem.

“Pēc jaunākā situācijas novērtējuma centrs Briseles reģionam paaugstinājis terorisma trauksmes līmeni līdz 4.pakāpei, kas norāda uz ļoti nopietnu draudu,” paziņoja nacionālais krīžu centrs OCAM. “Analīze norāda uz nopietnu un tiešu draudu, kas prasa konkrētus drošības pasākumus un detalizētas rekomendācijas iedzīvotājiem.”

“Mūsu ieteikums iedzīvotājiem ir izvairīties no vietām, kur pulcējas daudz cilvēku, tādām kā iepirkšanās centri, koncerti, pasākumi vai sabiedriskā transporta pieturas,” brīdina OCAM.

Centrs arī ieteicis līdz svētdienai slēgt metro un pašvaldības transporta pārvaldes vēlāk paziņoja, ka slēgtas stacijas četrās galvenajās līnijās.

Amatpersonas atsakās atklāt sīkāku informāciju, kas tiks izdarīts vēlāk sestdien.

Beļģijas varasiestādes dažas stundas agrāk par saistību ar pagājušās nedēļas teroraktiem Parīzē izvirzīja apsūdzības trešajai personai, kuras vārds netiek atklāts.

Iepriekš šonedēļ Beļģijas varasiestādes izvirzīja apsūdzības par līdzdalību terorismā Hamzam Atu un Mohamedam Amri, kuri palīdzējuši Parīzes slaktiņa līdzdalībniekam Salaham Abdeslamam. Viņa brālis Brahims uzspridzinājās Parīzes teroraktos.

Tiek uzskatīts, ka Briseles iedzīvotājs Salahs šobrīd atrodas Beļģijā un viņu cenšas atrast lieli policijas spēki.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. latvietis parastais Atbildēt

  cilvēkiem izpriecas, dzīve nekļūst garlaiciga. vienotiba dara visu lai ari pie mums šāda dzīve sāktos

 2. Islāma mērķis ir pats islāms – visā pasaulē.

  Gadu simtiem tāpēc tiek grieztas galvas, šauts un tagad – arī spridzināts.
  Ja muslimu mērķis būtu tikai iedzīt bailes, kā tagad stāsta gudri eksperti, tad muslimi taisītu šausmu filmas. Tas būtu lētāk un patīkamāk.

  Bailes nav mērķis, bet tikai viens no līdzekļiem islāma kara ceļā. Viņi piesaka mums karu.

 3. nu, a mums ta kas! mums Me†ro nav!

Draugiem Facebook Twitter Google+