×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. septembris, 2012
Drukāt

Brisele plāno sodīt iedzīvotājus par nepieklājīgu uzvedību pilsētas ielās

Foto - AFPFoto - AFP

Briseles iedzīvotājiem turpmāk nāksies rūpīgi piedomāt par savu uzvedību sabiedriskās vietās, jo par aizskarošiem izteicieniem draudēs līdz pat 250 eiro (175,70 latu) liels naudassods.

“Par jebkāda veida aizskarošiem izteikumiem – vai tie būtu rasistiski, homofobiski vai citādi aizvainojoši – turpmāk varēs piemērot sodu,” apliecināja Briseles mēra Fredija Tīlemana pārstāvis. Lai gan Brisele ir zināma kā ģimenēm draudzīga pilsēta, mērs vēlas pēc iespējas izskaust nepatīkamus incidentus, kas nav retums nevienā lielā pilsētā. Tādēļ pieņemts lēmums noteikt naudassodu no 75 (52,71 latiem) līdz 250 eiro (175,70 latu) apmērā par aizskarošiem izteikumiem, sīkām zādzībām un sparīgu grūstīšanos, ja nav nodarīts fizisks kaitējums.

Kā skaidro mēra pārstāvis, līdz šim tiesas bijušas pārāk noslogotas, lai skatītu šādas lietas, un tādēļ policijai nebija “lielas motivācijas rīkoties saistībā ar šādiem incidentiem”. Problēma par nepieklājīgu izturēšanos pilsētas ielās tika aktualizēta beļģu režisores Sofijas Pīteras filmā, kurā fiksēti aizskaroši izteikumi un cita veida nepatīkami gadījumi Briselē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+