Pasaulē
Eiropa

Britu izlūkdienests: Kremlis kliedzoši pārkāpj starptautiskos noteikumus1

Foto EPA/LETA

Krievija veic kliedzošus starptautisko noteikumu pārkāpumus, uzskata Lielbritānijas izlūkdienesta MI5 vadītājs Endrū Pārkers.

Anglijas pilsētā Solsberi 4.martā notikušais uzbrukums bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai bija “tīša un mērķtiecīga ļaunprātīga darbība” Lielbritānijas teritorijā, norāda Pārkers.

MI5 vadītājs Vācijā uzrunās forumu, ko rīko Vācijas izlūkdienests BfV, bet runas fragmenti jau tagad nonākuši mediju rīcībā.

Uzbrukums Skripaļiem ir pierādījums, ka Krievija savu plānu īsteno ar “agresīviem un kaitīgiem soļiem”, turklāt Krievija var kļūt par “arvien izolētāku izstumto”, runā norāda Pārkers.

Viņš arī nosodīja pēc Solsberi incidenta Kremļa izplatīto dezinformāciju.

“Ir jāizgaismo viņu propagandas mašīnas radītā melu, puspatiesību un samudžinājumu migla,” aicina Pārkers.

MI5 vadītājs runā arī cildina starptautisko reakciju uz Solsberi incidentu, pēc kura 28 Eiropas valstis vienojās atbalstīt Apvienoto Karalisti un izraidīt Krievijas diplomātus.

Kopš 2017.gada marta Vestminsteras uzbrukuma, kurā tika nogalināti pieci cilvēki, policijai izdevies izjaukt 12 uzbrukumu plānus, norāda Pārkers.

Kopējais plānoto uzbrukumu skaits, kas tikuši izjaukti, kopš 2013.gada pieaudzis līdz 25.

Pārkers ir “pārliecināts par mūsu spējām vērsties pret šiem draudiem, mūsu demokrātisko sistēmu spēka un izturības dēļ, mūsu sabiedrību izturības un to vērtību dēļ, kas mums ir kopīgas ar mūsu Eiropas partneriem”.

“Eiropas izlūkdienestu sadarbība šodien ir vienkārši neatpazīstama, salīdzinot ar to, kāda tā bija pirms pieciem gadiem,” norāda Pārkers. “Mūsdienu neskaidrajā pasaulē mums dalīšanās šajā spēkā ir nepieciešama vairāk nekā agrāk.”

LA.lv