Mobilā versija
+17.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 22. jūlijs, 2017
7. septembris, 2014
Drukāt

Brīvdabas muzejā notikusi seno amatu diena (FOTO)

Foto-LETAFoto-LETA

Svētdien, 7.septembrī, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisinājās seno amatu diena, aģentūru LETA informēja muzeja Izglītības un informācijas nodaļas darbiniece Eva Pētersone-Birzleja.

Pasākumā bija iespējams iepazīt seno arodu noslēpumus un darbu tapšanas procesu.

Priedes krogā apmeklētāji vēroja maizes cepšanu malkas krāsnī, savukārt Kurzemes zemnieka sētā darbojās kokamatnieks un spēļu meistars. Pie Mērsraga kalves apmeklētājus gaidīja un ar savu amatu iepazīstināja kalējs.

Kurzemes zvejniekciema “Mauru sētā” bija iespēja piedalīties sieviešu darbos – vērpšanā, aušanā, adīšanā, veļas mazgāšanā un gludināšanā. Kurzemes zvejniekciema “Lurķos” savukārt notika vīru darbi – baļķu garenzāģēšana, dēļu plēšana, mucu taisīšana un ķipīšu stīpošana, kā arī karošu grebšana.

Pasākumā piedalījās arī podnieki, kuri taisīja podus un svilpauniekus, bitenieki, kuri svieda medu, kā arī pinēji, kuri pina grozus, meldru krēslus un “baidēkļus”.

Pievienot komentāru

Izveido "oligarhu sarunu" parlamentārās izmeklēšanas komisiju (7)Saeima šodien izveidoja parlamentārās izmeklēšanas komisiju par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti tā dēvētajā oligarhu lietā.
Draugiem Facebook Twitter Google+