Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
7. septembris, 2014
Drukāt

Brīvdabas muzejā notikusi seno amatu diena (FOTO)

Foto-LETAFoto-LETA

Svētdien, 7.septembrī, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisinājās seno amatu diena, aģentūru LETA informēja muzeja Izglītības un informācijas nodaļas darbiniece Eva Pētersone-Birzleja.

Pasākumā bija iespējams iepazīt seno arodu noslēpumus un darbu tapšanas procesu.

Priedes krogā apmeklētāji vēroja maizes cepšanu malkas krāsnī, savukārt Kurzemes zemnieka sētā darbojās kokamatnieks un spēļu meistars. Pie Mērsraga kalves apmeklētājus gaidīja un ar savu amatu iepazīstināja kalējs.

Kurzemes zvejniekciema “Mauru sētā” bija iespēja piedalīties sieviešu darbos – vērpšanā, aušanā, adīšanā, veļas mazgāšanā un gludināšanā. Kurzemes zvejniekciema “Lurķos” savukārt notika vīru darbi – baļķu garenzāģēšana, dēļu plēšana, mucu taisīšana un ķipīšu stīpošana, kā arī karošu grebšana.

Pasākumā piedalījās arī podnieki, kuri taisīja podus un svilpauniekus, bitenieki, kuri svieda medu, kā arī pinēji, kuri pina grozus, meldru krēslus un “baidēkļus”.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (17)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (7)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+