Mobilā versija
Brīdinājums +3.5°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
7. septembris, 2014
Drukāt

Brīvdabas muzejā notikusi seno amatu diena (FOTO)

Foto-LETAFoto-LETA

Svētdien, 7.septembrī, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisinājās seno amatu diena, aģentūru LETA informēja muzeja Izglītības un informācijas nodaļas darbiniece Eva Pētersone-Birzleja.

Pasākumā bija iespējams iepazīt seno arodu noslēpumus un darbu tapšanas procesu.

Priedes krogā apmeklētāji vēroja maizes cepšanu malkas krāsnī, savukārt Kurzemes zemnieka sētā darbojās kokamatnieks un spēļu meistars. Pie Mērsraga kalves apmeklētājus gaidīja un ar savu amatu iepazīstināja kalējs.

Kurzemes zvejniekciema “Mauru sētā” bija iespēja piedalīties sieviešu darbos – vērpšanā, aušanā, adīšanā, veļas mazgāšanā un gludināšanā. Kurzemes zvejniekciema “Lurķos” savukārt notika vīru darbi – baļķu garenzāģēšana, dēļu plēšana, mucu taisīšana un ķipīšu stīpošana, kā arī karošu grebšana.

Pasākumā piedalījās arī podnieki, kuri taisīja podus un svilpauniekus, bitenieki, kuri svieda medu, kā arī pinēji, kuri pina grozus, meldru krēslus un “baidēkļus”.

Pievienot komentāru

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (21)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+