Kultūra

Brīvdabas muzejs aicina uz Amatu dienu un Maizes godiem 16

Publicitātes foto

Svētdien, 4. septembrī no plkst. 10 līdz 16 Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina apmeklēt Amatu dienu un svinēt Maizes godus, lai līdzdarbotos un izzinātu seno arodu noslēpumus, LA.lv uzzināja muzejā.

Amatu diena ir ikgadējs Brīvdabas muzeja pasākums, kura ietvaros klātienē iespējams vērot seno amatu meistarus un muzeja darbiniekus darbībā, kā arī pašiem – zinātkārajiem – iemēģināt roku tradicionālajos arodos, skaidro muzeja pārstāve Līga Miklašēviča.

Brīvdabas muzeja sētās varēs vērot rokdarbnieču, kalēju, kokgrebēju, pinēju, bitenieku un citu amatnieku – meistaru prasmes. Šogad pasākumā piedalīsies amatnieki, kas pārstāvēs Vidzemes, Latgales, Zemgales un Kurzemes novadus, kuri demonstrēs savas prasmes.

Kurzemes zemnieka sētā, kopā ar Aldoni Baldiņu varēs piedalīties senās lauku spēlēs. Atvaļināta kareivja sētā “Āboli” tiks pīti lieli un mazi grozi, bērni varēs pīt zedeņu žodziņus. Mērsraga smēdē, āmuriem klaudzot, darbosies kalēji. “Nidas dūmistabā” sveču liešana un pogu darbnīca. Audēju mājā “Boļi” audīs, vērps un šķeterēs. Vidzemes sētās būs pastalnieks. Kurzemes podnieka ceplī būs keramiķu darbnīca.

Bitenieks Jānis Ārluiku sētā rādīs bites stropos, ļaus līdzdarboties medus sviešanā. Medus degustēšana. Vidzemes podnieka darbnīcā podnieks Māris Dubkevičs sagatavojis svilpaunieku darbnīcu.

Dodoties uz Latgales ciema pusi apmeklētājus gaidīs Latgales podnieks un tāšu pinējs. Lībiešu sētā strādās grozu pinējs. Kurzemes zvejnieku ciemā, Juglas ezera krastā, tiks mazgāta veļa un grebtas karotes. “Lurķu” sētā, pie kuras, starp citu, izvietots arī bērnu rotaļu laukums, tiks demonstrēta muzeja jaunākā interaktīvā programma “Piena darbi”, kuras laikā varēs iepazīt piena pārstrādes veidus, stāstīs par piena pārstrādes priekšmetiem un tradicionālo piena produktu gatavošanu no plkst. 11:00 – 14:00.

Maizes godi šogad risināsies Zemgales zemnieka sētā, kura varēs degustēt mājās cepti maizi un piedalīties interesantos izaicinājumos, un Priedes krogā, kur tiks cepta maize – plkst. 13 “šaus” iekšā, bet ap 14 ņems ārā svaigu un siltu.

Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas.

LA.lv