×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
5. janvāris, 2015
Drukāt

Brīvdienās ugunsgrēkos gājuši bojā trīs cilvēki un deviņi cietuši

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Ilustratīvs attēls

Aizvadītajās svētku brīvdienās, laika posmā no šī gada 31.decembra līdz 5.janvāra rītam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 237 izsaukumus. Kopumā dzēsti 118 ugunsgrēki, veikti 93 glābšanas darbi, bija arī 26 maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos gājuši bojā trīs cilvēki un cietuši deviņi cilvēki, informē VUGD.

Šogad gadumijā VUGD nav reģistrējis nevienu pirotehnisko izstrādājumu izraisītu ugunsgrēku, tomēr trīs ugunsgrēkus iespējams ir izraidījušas degošas sveces.

Vakar, plkst. 16:30, VUGD saņēma informāciju, ka Mārupē, Ziedleju ielā, divstāvu dzīvojamā mājā izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas 1.stāvā deg istaba un virtuve, kā arī pārsegums uz 2.stāvu 30 kvadrātmetru platībā.
Ugunsgrēkā cieta 40 gadus vecs vīrietis, 45 gadus veca sieviete un septiņus gadus vecs bērns. Ugunsgrēka iespējamais iemesls ir neuzmanīga rīcība ar atklātu uguni, dedzinot svecītes svētku eglītē.

Piektdien, plkst. 22:48, VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Grīvas ielā, piecstāvu dzīvojamajā mājā ir jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka trešā stāva dzīvoklī no bez uzraudzības atstātas iedegtas sveces bija aizdegusies sekcija 0,5 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā cieta 69 gadus veca sieviete.

Gadu mijā, plkst. 00:05, VUGD saņēma informāciju, ka Jūrmalā, Bulduru prospektā, divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā ir aizdegusies svētku eglīte viena kvadrātmetra platībā. Aizdegšanās brīdī mājas iemītnieki atradās ārā un no lielākas nelaimes viņus izglāba dūmu detektors, kas bija signalizējis par ugunsgrēka izcelšanos, ko cilvēki bija sadzirdējuši.

Šonakt, plkst. 01:48, VUGD saņēma informāciju, ka Limbažos, Zeļļu ielā, izglītības iestādes kopmītnēs ir noskanējusi ugunsdzēsības signalizācija. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka četrstāvu ēkas trešajā stāvā deg divi matrači trīs kvadrātmetru platībā. Lielā sadūmojuma dēļ tika evakuēti 10 cilvēki.

Šodien turpinās dzēšanas darbi bijušās Juglas papīrfabrikas ēkā, kur dega atkritumi 500 kvadrātmetru platībā. Sadarbībā ar īpašniekiem tiks lemts par smagās tehnikas iesaistīšanu, kas palīdzēs izcelt no ēkas gruzdošos atkritumu krāvumus, lai ugunsdzēsēji glābēji varētu tos pilnībā tos nodzēst.

Spēcīgā vēja dēļ ugunsdzēsēji glābēji kopumā 24 reizes devās likvidēt vēja radītos postījumus. Izsaukumi tika saņemti visā Latvijā un pārsvarā tie bija saistīti ar to, ka koki bija nokrituši uz ceļa braucamās daļas. Savukārt, Rīgā, Dzintaru ielā koks bija nokritis uz autobusa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+