×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. decembris, 2012
Drukāt

Broka: Sadarbība starp Rīgu un lidostu ir neapmierinoša

Foto - LETAFoto - LETA

Sadarbība starp Rīgu un lidostu ir neapmierinoša un lidostas potenciāls pilnībā netiek izmantots, uzskata nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) Rīgas mēra amata kandidāte Baiba Broka.

Broka norāda, ka līdz šim lidosta “Rīga” un Rīgas pilsētas dome ir darbojušās paralēli, un uzskata, ka šī prakse ir jāmaina. “Rīgai ir vajadzīgi tūristi ne tikai no tuvajām austrumzemēm, bet arī no tālākiem pasaules punktiem, piemēram, Japānas un Ķīnas. Rīgai ir, ko piedāvāt,” domā Broka.

Mēra amata kandidāte uzsver, ka nākotnē nepieciešama kopēja sadarbība starp lidostu, Rīgas domes aģentūru “Live Riga” un Tūrisma attīstības valsts aģentūru. Broka piedāvā šo sadarbību balstīt uz diviem pamatprincipiem – Rīgas tēla definēšanu un Rīgas goda konsula institūcijas izveidi, informē nacionālās apvienības preses sekretāre Laila Ozoliņa.

“Šobrīd Eiropas tūristam nav priekšstata par Rīgu kā galamērķi, nav vienota tēla, kas definētu, vai Rīga ir dinamiska, dārga vai lēta, vai tā ir gastronomiskā, jūgendstila vai kultūras notikumu pilsēta,” norādīja Broka. Tāpēc, lai nodrošinātu Rīgas kā galamērķa atpazīstamību, ir jādomā par to, kā pozicionēt Rīgu un kā par to pastāstīt pasaulei. Šajā darbā goda konsula institūcija varētu dot labu ieguldījumu – ir jānominē personības, kas varētu Rīgu pārstāvēt un reklamēt ārvalstīs un pilsētās.

Broka otrdien tikusies ar VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” valdes priekšsēdētāju Aldi Mūrnieku, lai pārrunātu lidostas un Rīgas pašvaldības līdzšinējo sadarbību un sadarbības iespējas nākotnē. Tikšanās iniciatore bijusi Broka, kura kā bijusī lidostas padomes priekšsēdētāja pārzina lidostas darbības principus.

Broka uzskata, ka Rīgai ir aktīvi jāiesaistās lidostas mārketinga aktivitātēs, jo lidosta ir nozīmīgs mezglpunkts, kas Rīgu savieno ar citām pasaules pilsētām.

Tikšanās laikā noskaidroti vairāki nozīmīgi faktori lidostas un pilsētas sadarbības uzlabošanai. Broka un Mūrnieks vienojušies, ka lidostas “Rīga” prioritātes – jaunu galamērķu piesaiste un lidostas rekonstrukcija – ir nozīmīgas ne tikai pašas lidostas attīstībai, bet papildu ienākumus ļautu gūt arī Rīgai.

“Stratēģiski Rīgai un lidostai ir kopējas intereses. Panākot, ka aviokompānijas saviem pasažieriem piedāvā lidojumus uz Rīgu, ir iespējams Rīgai piesaistīt jaunas pilsētas viesu plūsmas, savukārt lidostai veidosies ieņēmumi no apkalpoto pasažieru skaita,” pauda Broka.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+