×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
27. februāris, 2014
Drukāt

Bruņoti cilvēki ieņēmuši Krimas parlamentu; Ukraina paziņo par kaujas gatavību (7)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Police officers guard the parliament building in Simferopol on February 27, 2014. Pro-Russian armed men on February 27 seized the parliament and government buildings in the Ukrainian region of Crimea and raised Russian flags above them, the Interfax-Ukraine news agency reported. Dozens of men in full combat dress but without any markings of affiliation marched into the buildings earlier in the morning and removed the guards without any fight, the agency quoted sources in parliament as saying. AFP PHOTO/ OLEKSANDR POLEHENKO

Bruņoti cilvēki ceturtdienas rītā Simferopolē ieņēmuši Krimas parlamenta un valdības ēkas. Virs abām ēkām tagad plīvo Krievijas karogi, vēsta ziņu aģentūra “Interfax Ukraina”.

Sākotnēji tika ziņots, ka uzbrucēji bija tērpušies uniformās bez atpazīšanās zīmēm, tomēr tagad Ukrainas mediji vēsta, ka uzbrucēji bijuši aizsargkrāsas formās ar Krievijas ģerboņiem.

Parlamenta preses dienesta pārstāvis pastāstīja, ka nepazīstami cilvēki ielauzušies ēkā, padzinuši apsardzi un iekļuvuši telpās.

Visiem Krimas Augstākās radas darbiniekiem ceturtdiena pasludināta par brīvdienu.

Pie ieejas parlamentā saslietas barikādes no koka platformām un atkritumu tvertnēm. Ēku ir ielenkuši miliči, tomēr pagaidām vēl nepietiekami blīvi.

Lielāks miliču skaits ir sapulcējies pie valdības nama. Tur milicija neļauj cilvēkiem iet gar valdības ēku.

Pie Krievijas bāzes Ukromnojas ciemā, Krimā, atrodas septiņi bruņutransportieri, Žurnālistu pētījumu centram pavēstīja informācijas avots Krimas parlamentā.

Tāpat vairāki Krievijas Melnās jūras flotes bruņutransportieri manīti Čistenkojas rajonā. Tiek apgalvots, ka bruņutransportieri izvietoti, lai pastiprinātu Krievijas Melnās jūras flotes objektu apsardzību.

Trešdien pie parlamenta ēkas Simferopolē jau notika sadursmes divu mītiņu dalībnieku starpā. Vienā bija pulcējušies prokrieviski noskaņoti demonstranti, bet otrā – separātisma pretinieki, pamatā Krimas tatāri, kas iestājās par Ukrainas vienotību.
Kā ziņo Krimas reģionālā Veselības ministrija, trešdienas sadursmēs ievainoti 30 cilvēki, seši nonākuši slimnīcās.

Krimas parlamenta un valdības ēku ieņemšanas dēļ Ukrainas iekšlietu karaspēkā un milicijā izsludināta kaujas gatavība, paziņojis Ukrainas iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs Arsēns Avakovs.

“No rīta ar automātiskajiem ieročiem un ložmetējiem bruņotu nezināmu personu grupa Simferopolē sagrāba Krimas Augstākās radas ēku. Iekšējā karaspēkā un visā milicijā izsludināta kaujas gatavība,” savā mājaslapā sociālajā tīklā “Facebook” ierakstījis pagaidu ministrs.

“Lai nepieļautu asinsizliešanu civiliedzīvotāju vidū, kvartāls, kurā atrodas Krimas Augstākā rada, ielenkts,” norādīja Avakovs. “Ir sperti vēl vairāki reakcijas soļi, lai nepieļautu, ka situācija pilsētas centrā pāraug bruņotās sadursmēs.” “Maršē provokatori,” norādīja pagaidu ministrs. “Ir laiks vēsām galvām, veselīgo spēku konsolidācijai un precīzai darbībai.”

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Staļins ar varu un viltu pakļāva Krievijas nomales tautas, deportēja tās pamatiedzīvotus,iepludināja tur savu karaspēku un civiliedzīvotājus, kuri tur tad radīja savus pēcnācējus. Tie tagad turpina savu tēvu-iekarotāju misiju, apgalvojot, ka tā ir viņu zeme un ka iezemieši tagad apspiež viņu-krievu intereses. Un sauc palīgā matušku-Krieviju un tā labprāt atsaucas. Kas tad Krimā deportēja tatārus? Vācu nacisti vai krievu komunisti? Un kas tad aizpildīja deportēto cilvēku mājvietas – ukraiņi vai krievi? Kā raksta prese, tad tur divas trešdaļas ir krievi, tāpat kā Ukrainas austrumu reģionos. Un tie tagad prasa referendumu, lai pievienotu šīs teritorijas Krievijai. Vai tad tas nav Krievijas koloniālās politikas turpinājums 21. gadsimtā?

 2. Krimas okupacija tikai paatrinas Launuma Imperijas sabrukumu.Pirms kadiem 7 gadiem J.Friedman
  gramata ” Einundzwanzigstes Jahrhundert “,kura ir sakopotas visa pasaule pazistamu vesturnieku,
  politiku,finansistu,ekonomu,militaro ekspertu,izlukdienestu un socialo darbinieku prognozes,visi
  vienbalsigi prognozeja,ka Launuma Imperija militari,finansiali,politiski un sociali.ka lielvalsts beigs
  eksistet lidz 2020.gadam.
  Pedejie notikumi, ka Putina Orwelliade Socos,un tagad Ukraina,pierada ka Launuma Imperijas
  sabrukums neatvairami tuvojas.

 3. Iespējams, ka tiek plānota arī slepena Ukrainas sadalīšana. Pieredze Gruzijā var tikai noderēt. Un par kādiem „ekstrēmistiem” runā Janukovičs? Vai tad visa ukraiņu tauta ir ekstrēmisti? Tāpēc varbūt atcerēsimies kādas lielvalsts kompartijas līdera teikto, ka mazākumtautībām piederīgie „jānospiež uz ceļiem un jānošauj kā traki suņi”. Ar to tika attaisnotas „etniskās tīrīšanas” Padomju Savienībā. Vai gaidāma vēstures atkārtošanās? Cerams, ka veselais saprāts gūs virsroku pār lielvaru ambīcijām, bet galvenais būs vienotas, neatkarīgas un spēcīgas Ukrainas valsts saglabāšana. Vai tiešām lielajā krievu tautā arī šodien dzīva „Dižā krievu nacionālisma dievišķais uzdevums un svētība pār varu”, lai ar jebkuriem līdzekļiem pakļautu un pārkrievotu Krievijas pierobežās esošo neatkarīgo valstu tautas?

 4. Nevis bruņoti cilvēki, bet krievu okupanti un kolonisti!

 5. Cerams, ka drīzumā mūsu brāļi palīõdzēs izmirstošajai Latvijas tautai atbrīvoties no zviedreļu augtļojošajām sūdumušām un tamlīdzīgiem mēsliem.Tāpec jau skandosmerdoņas sabijušies- zin kas tos gaida, jo šie žurkas tiek nicinati arī pašu mājās Zviedrijā :))

 6. Nevajadzēja izformēt Berkutu, būtu profesionāla vienība, ko tagad sūtīt atbrīvot Krimas parlamentu.

 7. Iedzīvotāju procentuālais sastāvs Krimā ir tāds, ka savādāk nemaz nevarēja būt. Diemžēl! Mierīgi kāda teritorija daudzmaz var justies tikai tad, ja pamatnācija sastāda vismaz 70%.

Draugiem Facebook Twitter Google+