×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
20. decembris, 2016
Drukāt

Budžeta komisija maina viedokli: Apbūves tiesīgajam būs jāmaksā nodoklis par uzcelto ēku

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien mainīja iepriekš pieņemto lēmumu un atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz, ka par nedzīvojamo ēku, kas uzcelta uz apbūves tiesības pamata, nodokli maksās apbūves tiesīgais.

Iepriekš, 6.decembra sēdē, šis Juridiskā biroja priekšlikums neguva atbalstu. Tomēr šodien, klātesot arī Juridiskās komisijas deputātiem un pēc Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Gaida Bērziņa (VL-TB/LNNK) skaidrojuma uzklausīšanas, komisija mainīja iepriekš pieņemto lēmumu.

Latvijas Pašvaldību savienības pārstāve arī šodien tāpat kā iepriekšējā sēdē norādīja, ka šāds regulējums radīs vilinājumu, ka apbūves tiesību beigu posmā apbūves tiesīgais varētu izlemt nemaksāt nodokli.

Ievērojot šīs bažas, Budžeta komisija šodien nolēma aicināt Ministru kabinetu līdz 31.martam uzdot atbildīgajām ministrijām sagatavot nepieciešamos risinājumus.

Kā ziņots, pēc apbūves tiesību beigām uzbūvētā ēka nonāks zemes īpašnieka īpašumā, tāpēc apbūves tiesību beigu posmā apbūves tiesīgais var nebūt ieinteresēts maksāt nodokli, uzskata pašvaldību savienība.

Izmaiņas likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” jāveic saistībā ar apbūves tiesību institūta ieviešanu no 2017.gada 1.janvāra.

Par grozījumiem vēl būs jālemj Saeimai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+