×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
31. janvāris, 2013
Drukāt

Čehijā legalizē medicīnisko marihuānu

Čehijas parlaments atbalstīja marihuānas lietošanas legalizāciju medicīniskiem nolūkiem.

 

Saskaņā ar likumu, kuru vēl jāparaksta prezidentam, turpmāk pacienti, kuriem diagnosticēts vēzis, Pārkinsona slimība, izkaisītā skleroze vai psoriāze, varēs ar recepti marihuānu iegādāties likumīgi. Par likumprojektu balsoja 67 no 74 klātesošajiem senatoriem. Kopumā Čehijas parlamenta augšpalātā ir 81 loceklis.

Sākotnēji marihuānu paredzēts importēt no Izraēlas un Nīderlandes, kamēr Valsts Narkotiku kontroles institūts nebūs izsniedzis licences vietējiem kaņepju audzētājiem. Paredzēts, ka licences maksimālais derīguma termiņš būs pieci gadi. Saskaņā ar likumu veselības apdrošināšana marihuānas iegādi gan nesegs.

Vērtējot pieņemto likumu, Čehijas Lauksaimniecības kameras vadītājs Jans Velba pauda apmierinātību un noradīja, ka čehu zemkopjiem par labu nāk katra jauna kultūra.

Čehijas likumi attiecībā uz tā dēvētajām vieglajām narkotikām jau līdz šim bijuši visai liberāli. Saskaņā ar spēkā esošajām normām tāda marihuānas daudzuma glabāšana, kas nepārsniedz 15 gramus, kā arī kaņepju audzēšana nelielā apjomā, nepārsniedzot piecus stādus, netiek krimināli sodīta un par šādu nodarījumu draud tikai neliela sodanauda. Tas pievilina “zālītes” cienītājus no citām valstīm, kur likumi ir bargāki, piemēram, no Polijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+