×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. janvāris, 2016
Drukāt

Čehijas prezidents: ES būs jāsāk nelegālo imigrantu “masveida deportēšana” (8)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropas Savienība (ES) būs spiesta sākt nelegālo imigrantu masveida deportēšanu, jo imigrācijas krīze kļūs smagāka, uzskata Čehijas prezidents Milošs Zēmans.

“Migrantu spiediens nākamā gada laikā neatslābs, un ES būs spiesta ķerties pie masveida deportēšanas,” prezidenta teikto citē Čehijas Radio.

“ES netika izveidots mehānisms, lai noregulētu imigrācijas viļņa spiedienu. Tā nebija gatava, neskatoties uz [politiķu un ekspertu] brīdinājumiem.”

“Šobrīd [ES] ir nonākusi ļoti sarežģītā situācijā. Vienīgā izeja no tās var būt tā dēvēto ekonomisko migrantu deportēšana. Un es piebilstu, ka arī to deportēšana, kas izplata naidu,” norādīja Zēmans.

ES būs jāspēj vienoties ar musulmaņu valstīm par to nelegālo imigrantu uzņemšanu, kuriem atteiktas tiesības uz patvērumu, bet kas atsakās atgriezties savās dzimtajās valstīs, brīdināja prezidents.

Viena no šādām valstīm varētu būt Alžīrija, pieļāva Zēmans.

Atbilstoši ES robežaģentūras “Frontex” datiem nelegālo imigrantu skaits, kas pērn ieradies ES, pārsniedz 1,2 miljonus.

Lielākā nelegālo imigrantu daļa necenšas palikt pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz – Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī līdz šim varēja rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.

Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, decembrī atzina Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. N.. tos imigrantus mums te vajadzēja. ..Tas viss nepieka laba nenovedīs. ..Mana skatījumā, lai kā nebūtu, musulmaņi sāks gribēt valdīt pār mums un tā arī būs ar visu Eiropu

 2. Kāpēc netiesā ES robežu sargāšanas aģentūras “Frontex” vadītājus. Viņus ir jātiesā par dienesta pienākumu rupju nepildīšanu, kā rezultātā ir iestājušās smagas sekas. Praktiski tas nozīmētu mūža ieslodzījumu katram

 3. Uz Kongo Papua Jaungvineju. Lai cilvēkēdāju ciltīm būtu gaļa. Bišk bārdaina. Bet galvas var neēst. Saspraust uz mietiem dārzos, lai putnus atgaiņā.

 4. Atpakaļ uz to Āfriku vietas tur diezgan ,un nekādu problēmu.

 5. Palīdzības nometnes pašā Āfrikā, un nekādu problēmu !!
  Tikai grūtgalvīšiem gribas izgudrot velosipēdu…

  • Kur tad palika eirikomisāra Piebalga Es miljardi – laikam kā neveiksmīgam ministra skolu lietās un tad Banku lietās tu tū…

 6. Robežas tak vajag sargāt, kā attīstītajā eiropā 1.2 miljoni imigrantu var būt nelegāli?

 7. Nemaksā tos 1000 Eu pabalstus un paši pamuks – tāda nauda ir jānopelna ar darbu …

Draugiem Facebook Twitter Google+