×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. novembris, 2014
Drukāt

Čehijas prezidents: Ukrainai jāpaliek neitrālai – ārpus NATO (6)

Foto - AFPFoto - AFP

Ukrainai ir jābūt neitrālai valstij un nav jāiestājas NATO, otrdien paziņoja Čehijas prezidents Milošs Zēmans.

“Es stingri uzskatu, ka Ukrainai būtu jākļūst neitrālai un “finlandizētai”,” vizītes laikā Kazahstānas galvaspilsētā Astanā Zēmans teica Čehijas ziņu aģentūrai ČTK.

Par “finlandizāciju” tiek dēvēta situācija, kad mazāka valsts ļauj lielākai kaimiņvalstij ietekmēt savu ārpolitiku apmaiņā pret iespēju palikt neatkarīgai, kā tas tas notika ar Somiju pēc Otrā pasaules kara, kad tās ārpolitiku ietekmēja Padomju Savienība.

Zēmans norādīja, ka Ukrainai būtu jāsaglabā partnerattiecības ar NATO, nekļūstot par alianses dalībvalsti.

Jaunā Ukrainas valdošā koalīcija par savu mērķi ir pasludinājusi valsts iestāšanos NATO.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Čehijas prezidents jau nebūs tas kas kaut ko noteiks Ukrainai. Ukrainai ar 40 miljoniem ukraiņu ir visas tiesības pašai izlemt, kur viņai būt. Čehijā ir tikai 10 miljoni iedzīvotāju, bet tās prezidents uzmetas par
  tiesnesi daudz lielākai Ukrainas valstij un tas, maigi izsakoties, ir nekorekti no viņa puses.Gan jau ukraiņi iztiks arī bez viņa padoma.

 2. Tā jaunā Šredera āža kāja lien ārā? Laikam jau pietiek nopirkt kādu prazidentiņu vai premjeriņu un pietiek…

 3. Domāju, ka ar to Krieviju nepielabinās. Krievam nepatīk, ka skolās ukraiņu skolniekiem stāsta savu vēstures skatījumu, ka Ukraina grib pate lemt kas ir kas. Bet galvenais krievam ir nepieciešami tie četrdesmit miljoni lielgabalu gaļas kuri atrodās Ukrainā un dabas resursi. Bez tā Krievija neredz savu eksistēšanu. Finlandizēt vajag krieviju un tas ir visu tautu interesēs. Nesen Putins pie kremļa sienas atklājis pieminekli Aleksandram 1. Pēc viņa domām tas simbolizē krievijas impēriju un viņa tieksmes uz to. Viņi pat grib Aleksandram 1 pierakstīt Vaterloo, kaut gan tur viņam nebija nekādas lomas un pulkvedis viņš ar ir bijis nulles līmenī, bet gribās glorificēt. Šodien jādara visu, lai nedotu krievāv pastiprināties un tas Zēmāns ir Eiropas nodevējs kopā ar Orbānu.

 4. Seemann, lass das Trāumen! Atbildēt

  Ukraiņiem ir tādas pašas tiesības izvēlēties savu ceļu kā iedomīgajiem čehiem.

 5. .., nevis Čehijas prezidents. Tas tikai pierāda, ka vispārējas vēlēšanu tiesības ved uz postu.

  • Tu gribēji teikt prezidenta vispārejās vēlēšanas – tam pilnīgi piekritu. Tad arī parādās tādi Zēmani. It kā Čehijā ir bijusi lustrācija, bet komunisti pamazam ceļ galvu. Krievijai jāpaliek par benzintanku un tad Zēmanis tur varēs labi piepelnīties.

Draugiem Facebook Twitter Google+