×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. jūlijs, 2016
Drukāt

Ceļojošā studente: 22 gadus veca liepājniece jau pusgadu dzīvo Peru (6)

Foto no personīgā arhīvaFoto no personīgā arhīva

Zane Kalniņa kopā ar citiem brīvprātīgajiem Spānijā.

Pašlaik 22 gadus vecā liepājniece Zane Kalniņa jau pusgadu dzīvo Peru galvaspilsētā Limā. Tur viņa nokļuvusi, īstenojot sen lolotu sapni, kas piepildījies ātrāk, nekā plānots.

Zane jau ilgu laiku bijusi naska uz ceļošanu, tāpēc skolas laikā izmantojusi iespējas vairākos Eiropas projektos, kas ļāvis uz dažām dienām doties uz ārzemēm un apgūt ko jaunu, arī citvalstu kultūru. Lūzuma punkts bija 12. klases sākumā, kad simpātiskā jauniete vēl mācījās Liepājas 1. Valsts ģimnāzijā. “Toreiz aizbraucu uz fantastisku desmit dienu projektu Spānijā. Tās bija manas dzīves desmit labākās dienas. Sapratu, ka tā ir kultūra, no kuras vēlos mācīties, lai gan pirms tam man spāņi nemaz īsti nepatika un došanās uz šo valsti man bija pilnīgs kultūršoks,” tagad atceras Zane.

Zanes Kalniņas vēlme doties uz Spāniju bija tik liela, ka viņa brīvprātīgās darbam nosūtīja pieteikumus 260 šīs valsts nevalstiskajām organizācijām. No tām, kuras atbildēja, viņa izvēlējās sev piemērotāko projektu un vietu. Līdz ar to viņa 2013. gada vasaras sākumā devās uz Spāniju, kur viņu gaidīja divi projekti un 11 mēneši prom no Latvijas.

“Pirmais projekts, kas notika Katalonijas ziemeļos, bija divus mēnešus ilgs, taču tas bija briesmīgs. Bija skaidri redzams, kā uzņemošā organizācija cenšas izslaukt naudu no Eiropas projektiem, jo mums nebija nekādas atlīdzības un aukstā ūdens. Tā kā neko daudz nevarējām atļauties, brīvajos brīžos ceļojām ar stopiem un gulējām pludmalēs. Šajā projektā strādāju ar bērniem nelielā nometnē, kas atradās kalnos. Biju nometnes vadītāja, kas gan no organizācijas puses bija bez­atbildīgi, jo nepratu spāņu valodu. Līdz ar to centos improvizēt un ar bērniem sazinājos ķermeņa valodā,” nosaka Zane.

Tomēr otrs projekts, salīdzinot ar pirmo, bijis pavisam citāds, jo tas esot bijis ļoti labi organizēts un pārdomāts, turklāt notika Spānijas dienvidos esošajā Kartahenā. “Mums bija pat nodrošinātas spāņu valodas nodarbības augstskolā. Spānijas pieredze bija ļoti vērtīga, jo tas bija brīdis, kad pārkāpu visiem saviem stereotipiem. Sapratu, ka varu izvēlēties to, kāda es vēlos būt. Brīvprātīgās darbs mani mainīja par 180 grādiem.”

Pēc atgriešanās no Spānijas Zane iestājās “Turībā”, lai studētu starptautisko komunikācijas vadību, taču jau drīz vien radās iespēja doties uz Peru, kam ar augstskolu ir sadarbība. Zane naudu lidmašīnas biļetēm nopelnīja, strādājot viesnīcā, bet tam visam paralēli bija arī jāstudē un jādarbojas augstskolas studentu pašpārvaldē. Tomēr tas bijis tā vērts, jo šobrīd viņa atrodas Peru, kur studē.

Lai gan Zanei šajā valstī patīk, jau drīz viņa dosies no tās prom, bet ne uz Latviju – latvietes tālākais ceļš vedīs uz Indiju, kur studijas turpināsies. Dzimtenē viņa atgriezīsies vien neilgi pirms Ziemassvētkiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Nepiekrītu pēdējam komentāram par “pašpārliecināto, neko neprotošo eksemplāru”… To uzrakstīt var tikai cilvēks, kuram skauž un kurš pats diemžēl nav spējis sevi realizēt. Gan jaunie konakti un pieredze, gan brīvprātīgās darbs noteikti pavērs plašākas iespējas darba tirgū un ne tikai.
  Prieks par šādiem uzņēmīgiem jauniem cilvēkiem, kuri seko saviem sapņiem, tai pat laikā sirdī saglabājot vietiņu arī Latvijai.

 2. Pasauli redzēt ir forši. BET. Beigās būs ne īsti izglītība, ne īsti kas. Kārtējais “Turības” pašpārliecinātais, bet reāli neko neprotošais eksemplārs.

 3. Kā cilvēks, kurš ir studējis, dzīvojis un ceļojis pa neskaitāmām valstīm, varu teikt, ka šis patiesībā nav nekas neparasts vai īpašs. Ja skolām ir sadarbība, 90% gadījumu tas nozīmē, ka lielu daļu izdevumu, piem. , kopmītnes, sedz skola. Tiesa, Turība nav no tām prestižākajām skolām, tā ka nevat zināt. Bet ir ļoti daudz projektu, kas nodrošina ar finansējumu, jāprot tik atrast.
  Vairāk brīnos kā uz viņu tur beblenž un nemēģina uzmākties – blonda, gaišādaina meitene Peru nav tik bieža parādība.

  Jā, mācības ārzemēs ir laba lueta, bet rada nepareizu attieksmi pret savu valsti – visur citur vienmēr būs labāk.

  • Zane, blondā meitene Peru Atbildēt

   Sveiks Suns,
   Piekrītu tev par to, ka tas paliek arvien biežāk sastopams, ka cilvēki dodas uz dažādiem projektiem ārzemēs, kas ir fantastiski. Manā gadījumā arī gads Spānijā bija pilnībā finansēts no Eiropas projekta, ja kādam ir interese var paguglēt – Eiropas brīvprātīgais darbs. Peru, manā gadījumā netiek finansēts no neviena projekta, bet iespēja šeit atrasties man jau liekas lieliska iespēja, ko noteikti ieteiktu pamēģināt un painteresēties ar kādām valstīm savai augstskolai ir noslēgti partnerlīgumi.
   Par to, ka rada nepareizu attieksmi pret savu valsti gan tev nepiekritīšu. Jo vairāk es ceļoju un redzu citas realitātes, jo vairāk novērtēju to, kas mums ir dots un ko mēs varētu pilnveidot mācoties no citām valstīm un kultūrām.
   Ne visi, kas ceļo domā, ka citur ir labāk, jo redz arī, cik citur ir sliktāk vai vienkārši savādāk 🙂

 4. Aizbrauca uz projektu, sazinājās ķermeņa valodā, saprata, ka var izvēlēties, kāda vēlās būt. Ar šo viss ir izteikts.

 5. patīkami izceļas tanī mežģīņu apakšveļā …

Draugiem Facebook Twitter Google+