×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
16. janvāris, 2014
Drukāt

Ceļojošais muzejs: Rakstniecības un mūzikas muzeju slēdz rekonstrukcijai

Foto: Rakstniecības un mūzikas muzejsFoto: Rakstniecības un mūzikas muzejs

Šā gada sākumā un līdz pat 2016. gada maijam rekonstrukcijas dēļ slēgts Rakstniecības un mūzikas muzejs Rīgā, Pils laukumā 2. Starplaikā muzeja darbinieki piedāvā ikvienai Latvijas skolai, bērnudārzam un kultūras centram muzeja izglītojošās programmas un ceļojošās izstādes savās telpās, liecina informācija muzeja mājas lapā.
Kopumā muzejs piedāvā piecas izstādes: “Sadzejotā valsts”, “Jāzepa Vītola jubilejas preses konference”, “Latviskais Fausts”, “Zeme un mīlestība” un “Dzīves pabērni latviešu literatūrā”.
Pieteikšanās izstādēm notiek bez maksas, taču izstādes saņēmējam jānodrošina transports.
Izstāde “Sadzejotā valsts” veidota kā lapas sociālajā tīklā un iepazīstina ar būtiskākajiem motīviem Latvijas nacionālajā literatūrā. “Jāzepa Vītola 150 gadu jubilejas preses konference” attēlota lielizmēra komiksa formātā”, ļaujot komponistam atbildēt uz jautājumiem par nozīmīgiem savas dzīves notikumiem un sasniegumiem.
Izstādi “Latviskais Fausts” veido septiņas lielformāta digitālās izdrukas, piedāvājot īsu pārskatu par Gētes traģēdijas tulkojumiem latviešu valodā, kā arī ieskicē Gētes darba motīvu izmantojumu latviešu rakstnieku darbos.
Izstāde “Zeme un mīlestība” ir savdabīgs latviešu klasiskās literatūras konspekts vienā atslēgā: zeme un mīlestība kā mūsu literatūras stūrakmeņi. Tas ilustrēts ar autoru portretu, rokrakstu, literāro darbu iestudējumu un kinoversiju, kā arī laikmeta liecību vizuālo materiālu.
Savukārt izstāde “Dzīves pabērni latvieši literatūrā” nav mēģinājums rādīt, cik grūti klājas daudzajiem rakstniecības zelta fonda varoņiem. Izstāde neseko ierastajai literatūras interpretācijas sadzīviski sentimentālajai ievirzei un nežēlo savus varoņus. Drīzāk tā tiecas atgādināt, ka cilvēka dzīves sižeti laika gaitā ir mainījušies ļoti maz un ka mainās tikai vērtējums, ko mēs tiem piešķiram; tāpat izstāde ir aicinājums vērtēt informāciju, ko neizbēgami uzņemam sevī līdz ar kultūras mantojumu un tā interpretāciju obligātās izglītības sistēmas ietvaros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+