Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Ceļu remonti pašlaik notiek 30 objektos: kur ir lielākie satiksmes ierobežojumi?0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Zane Bitere

Būvdarbu sezona valsts ceļu tīklā iet plašumā, darbi patlaban notiek 30 objektos un aptver visus reģionus. Jelgavas apkārtnē autovadītājiem jārēķinās, ka ir iespējama palēnināta satiksme, jo tur ceļu būvdarbu notiek jau piecos objektos. Turpinās būvdarbi arī uz Vidzemes šosejas, posmā no Garkalnes līdz Sēnītei satiksme abos virzienos ir organizēta pa vienu brauktuvi, uz autoceļa Ventspils–Grobiņa Pāvilostas apkārtnē, kur ir seši luksoforu posmi, un, lai izbrauktu posmu ir nepieciešama vairāk nekā stunda. Ievērojami satiksmes ierobežojumi ir arī uz Daugavpils apvedceļa un pie Jaunjelgavas, portālu “La.lv” šorīt informēja VAS “Latvijas Valsts ceļi” Satiksmes informācijas centrs un Komunikācijas daļa.

LVC aicina autovadītājus rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem un ievērot satiksmes organizāciju būvdarbu zonās. Plānojot savus braucienus, ar visiem aktīvajiem būvdarbiem un satiksmes ierobežojumiem var iepazīties kartē VAS Latvijas Valsts ceļi mājas lapā www.lvceli.lv.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem:

Satiksmes ierobežojumi Jelgavas apkārtnē: vēl turpinās būvdarbi uz autoceļa Jelgava–Iecava (P93) posmā no Jelgavas apvedceļa (A8) līdz Cenu un Salgales pagastu robežai Ozolnieku novadā. Pašreiz tur nav luksoforu, bet vietām ir brauktuves sašaurinājums un 50 km/h. Darbi paredzēti līdz jūlijam; autoceļa Jelgava–Iecava turpinājumā Garozas ielā Jelgavā notiek pārbūves darbi, kas tiks pabeigti vien 2020. gadā. Tur pašreiz ir viens luksoforu posms un 30 km/h; sākusies rotācijas apļa izbūve Rīgas ielā Ozolniekos. Satiksme organizēta ar ceļazīmēm un vadstatņiem, ieviests ātruma ierobežojums 30km/h un platuma ierobežojums 3m. Darbi paredzēti līdz septembrim; Tilta pār Platones upi Miera ielā pārbūves laikā satiksme ir novirzīta pa pagaidu tiltu ar vairs tikai vienu braukšanas joslu katrā virzienā. Šie būvdarbi turpināsies līdz novembrim; loka maģistrāles pārbūves ietvaros ar otrdienu 14. maiju tiks slēgts maģistrāles pārvads pār dzelzceļu. Apbraukšana saskaņā ar norādēm. Šie būvdarbi turpināsies līdz 2020. gada rudenim.

Pierīgā: uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Garkalnes līdz Sēnītei ātruma ierobežojums 70 km/h un satiksme notiek pa vienu braukšanas joslu katrā virzienā. Ir slēgta nobrauktuve no Vidzemes šosejas Valmieras virzienā un satiksme ir novirzīta uz rotācijas apli. Augstuma gabarīta ierobežojums rotācijas aplī zem pārvadiem 4,5 m; uz autoceļa Rīga–Carnikava–Ādaži (P1) posmā no Carnikavas līdz Ādažiem satiksmi vienā posmā organizē regulētāji, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Posmā no pievedceļa Gaujas tiltam (V45) līdz Tallinas šosejai (A1) satiksme ir slēgta Rīgas virzienā. Apbraukšana pa V45 un A1.

Vidzemē: Ķegumā notiek HES tilta atjaunošanas būvdarbi uz autoceļa Inciems–Sigulda–Ķegums (P8). Satiksme tiek organizēta ar trim luksoforu posmiem, ieviests platuma ierobežojums 2,75 m un masas ierobežojums 15 t; uz autoceļa Gulbene–Balvi–Viļaka–Krievijas robeža (Vientuļi) (P35) posmā no Gulbenes līdz Kazupei satiksme četros posmos tiek regulēta ar luksoforiem un to izbraukšana prasa 40 minūtes. Pagaidu tilta brauktuves platums 4 m un nestspēja 52 t; uz autoceļa Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30) posmā no Vecpiebalgas līdz Gulbēra ezeram divi luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h. Paredzamais būvobjekta izbraukšanas laiks – nepilna pusstunda.

Latgalē: uz Daugavpils apvedceļa A14 (Kalkūni–Tilti) posmā no Kalkūniem līdz Sventei (0,06.-8,30. km) notiek segas pārbūves darbi. Būvdarbu zonā ir četri luksoforu posmi, zonas šķērsošana prasa pusstundu, uz Daugavpils apvedceļa tiek atjaunots arī tilts pār Daugavu. Satiksme ir novirzīta pa dzelzceļa tiltu un tiek regulēta ar luksoforu, ieviests ātruma ierobežojums 30 km/h; uz autoceļa Daugavpils–Rēzekne (A13) tiek pārbūvēts tilts pār Rušenīcu (88,3. km) pie Rušona ezera, satiksme ir novirzīta pa apbraucamo ceļu; uz autoceļa Rēzekne–Gulbene (P36) posmā no Audriņiem līdz Dricāniem ir divi luksoforu posmi un nepieciešama pusstunda, lai posmu izbrauktu.

Zemgalē: uz autoceļa Bauska–Aizkraukle (P87) pie Jaunjelgavas ir viens luksoforu posms un satiksme novirzīta pa apbraucamo ceļu; uz autoceļa Tukums–Auce (P104) posmā no Lielauces līdz Aucei ir divi luksoforu posmi; uz autoceļa Vecumnieki–Nereta–Subate (P73) no Zalves krustojuma līdz Neretai notiek seguma pārbūves darbi. Divi luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h. Paredzamais remontposma izbraukšanas laiks pusstunda.

Saistītie raksti

Kurzemē: uz autoceļa Kandava–Saldus (P109) posmā no Remtes līdz Brocēniem ir viens luksoforu posms; uz autoceļa Ventspils (Leči)–Grobiņa (P111) posmā no Labraga līdz Mežainei seši luksoforu posmi un nepieciešamas 75 minūtes, lai posmu izbrauktu. Šonedēļ sāksies arī pievedceļa Pāvilostai remontdarbi; uz autoceļa Kuldīga–Alsunga–Jūrkalne (P119) posmā no Ēdoles līdz Jūrkalnei divos posmos satiksmi organizē satiksmes regulētāji. Lai izbrauktu remontposmu, nepieciešama vismaz pusstunda; uz autoceļa Annenieki–Jaunpils (V1457) ir trīs ar luksoforiem regulēti posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h, un remontposma izbraukšana prasa 20 minūtes. Jaunpilī remontdarbu dēļ slēgts tilts pār Bikstupi. Apbraukšana organizēta pa pašvaldības ielām.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze.

LA.lv
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Konkurentu cīņas Tukumā: “Rimi” neļauj “Lidl” izmantot piebraucamo ceļu 2
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Lidostā “Rīga” septiņos mēnešos apkalpo par 10,2% vairāk pasažieru
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Kā rīkoties – “PNB bankas” klientiem sāk garantēto atlīdzību izmaksas
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Sola atvieglot parādu dzēšanu
8 minūtes
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas karstuma vilnis? Sinoptiķi nāk klajā ar negaidītu prognozi
4 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
PTAC soda SIA “Kesko Senukai Latvia”
40 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Dundagā ap 350 cilvēku protestē pret domes vadības stilu
18 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Igaunijas piekrastē atrasts jūrā pazudušā Aiga Audera kajaks
1 stunda