Sports
Futbols

Čempionu parādu sāga – Kazačoks izlādē dusmas un atvainojas 16

foto: Facebook

Latvijas futbola pēdējo divu gadu čempionvienība Jūrmalas “Spartaks” sezonas pēdējos mačos pārliecinoši izskatījās laukumā, taču ārpus tā atmosfēra bija nokaitēta. Viens no vienības vilcējiem Jevgeņijs Kazačoks pat bija tik dusmīgs, ka komandas kapteini Edgaru Gauraču, kurš vienlaikus pilda arī ģenerāldirektora pienākumus, nosauca par klaunu.

“Malacis, labs joks. Labāk puišiem naudu izmaksā, klauns.”; “Nav lielu kavējumu? Nopietni? 4 mēneši pavisam nav liela kavēšanās,” tā savā “Instagram” profilā rakstīja Kazačoks, dusmojoties par Gaurača izteikumiem intervijās pēc čempionu titula aizstāvēšanas.

“Viņš atvainojās gan klubam, gan Gauračam. Jauns puisis, mūsu komandā ir jau piecus gadus un varbūt vajadzētu pamainīt apstākļus. Līgums vēl ir spēkā, taču ir interese no citām komandām. Oktobrī saņēmām naudu no UEFA par dalību Čempionu līgā, galu galā divas reizes spējām kļūt par čempioniem cīnoties pret komandām ar lielākiem budžetiem, tā kā izdariet secinājumus,” tā “LA” situāciju komentēja “Spartaka” prezidents Spartaks Melkumjans, gan izvairoties no skaidras atbildes, vai parādi ir nomaksāti.

Viņš netieši norādīja uz čempionāta organizatoru dīvaino attieksmi, proti, sezonas laikā rezultatīvākā komanda ieguvusi iespēju izpildīt tikai divus 11 metru soda sitienus, kamēr visām pārējām komandām bija vairāk. “Parasti tās komandas, kas vairāk gūst vārtus arī vairāk izpilda pendeles, jo biežāk uzbrūk,” norādīja Melkumjans. “Spartaks” 24 spēlēs guva 36 vārtus, otrajā vietā ar 32 bija FK “Ventspils” un “Liepāja/Mogo”.

Spartaks Melkumjans atzina, ka titulu aizstāvēt esot bijis grūtāk nekā izcīnīt, jo palielinājusies konkurence. “Turklāt sezonas laikā mums nomainījās trīs treneri un, ja pieskaita Rinatu Bilaļetdinovu un Ravilu Sabitovu, kuri ziemā piedalījās komandas gatavošanā, tad var teikt, ka bija pat pieci treneri,” sacīja Melkumjans. “Galvenais faktors, kāpēc kļuvām par čempioniem, ir komandas gars, grūtos brīžos kolektīvs bija ļoti saliedēts. Kritums ir visām komandām, mums tas atkal bija sezonas beigu daļā, bet slovāku speciālists Jozefs Vukušičs netika atlaists slikto rezultātu dēļ. Viņam tiešām vajadzēja aizbraukt ģimenes apstākļu dēļ, bet vēlāk atgriezās Latvijā un apmeklēja mūsu spēles, bija arī banketā. Treniņos gan nepiedalījās, vienkārši pārdzīvoja par rezultātiem, mums ir labas attiecības. Gribētu, lai galvenā trenera amatā paliek Valds Urbons – mani apmierināja viņa profesionalitāte, zināšanas, emocionālā puse. Vienojāmies, ka par nākotni runāsim pēc čempionāta beigām. Līgums uz nākamo sezonu ir spēkā vairāk kā pusei spēlētāju, tostarp lielai daļai līderu.”

LA.lv