Kadrs no video

Cenas tīrelī jauna dabas taka un skatu tornis (Video) 0

Cenas tīreļa teritorijā, kas pazīstama gan kā pastaigu, gan kūdras ieguves vieta, augusta beigās pabeigti labiekārtošanas darbi – esošās dabas takas sākumā puskilometra garumā ir izbūvēta jauna laipa, lai dabas vērotāji, varētu netraucēti nonākt uz dabas takas un izbaudīt atpūtu. Laipa ir ierīkota tā, lai pa to varētu pārvietoties arī ar invalīdu ratiņiem.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

“Kūdras ieguves uzņēmumi, ko apvieno mūsu asociācija, jau pirms vairākiem gadiem ir uzsākuši sociālās atbildības programmu, kas paredz kūdras ieguves vietu rekultivēšanas un  labiekārtošanas darbus. Bez laipu un skatu torņa izbūves, sadarbojamies ar Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu pētniekiem, lai veiktu pētījumus par purvu rekultivāciju, proti, purvu atjaunināšanu un izmantošanu pēc to izstrādes, jo kūdras nozare ir vistiešākā cilvēka un dabas mijiedarbība – no dabas nav iespējams paņemt, neko nedodot pretī, tāpēc saimnieciskā darbība purvu teritorijās jāveic videi draudzīgā veidā, ievērojot, izprotot un respektējot dabas likumus,” portālam “LA.lv” pastātīja Gunārs Cankalis, LKRA valdes priekšsēdētāja vietnieks.

Ar Latvijas Kūdras ražotāju asociācijas finansiālu atbalstu Cenas tīrelī ir izbūvēts arī skatu tornis, ierīkoti informatīvie stendi, soliņi un labierīcības, kas visiem atpūtas iespēju vai profesionālu mērķu vadītiem interesentiem sniedz iespēju sakārtotā vidē tuvāk izzināt un iepazīt Latvijas purvāju specifiku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas Tūrisma attīstības valsts aģentūras pārstāve Inese Šīrava:”Gan ārzemju, gan vietējie tūristi tādas vietas pie dabas, kur var atpūsties un iepazīties ar dabas vērtībām ļoti novērtē.”

Papildu ikgadējam Baltijas kūdras ražotāju forumam, ar LKRA atbalstu, 2014. gadā Starptautiskā Kūdras tehnoloģiju simpozija ietvaros plānots rīkot purvu izstrādei un atjaunošanai veltītu starptautisku semināru.

Ģirts Stinkulis, Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes asociētais profesors:”Šajā teritorijā, kur pētnieki un kūdras ražotāji ir ieguldījuši daudz darba, cilvēki var redzēt kā vienuviet dabu var gan aizsargāt, gan tomēr arī izmantot.”

Latvijas Kūdras Asociācijas īstenotajā purvu rekultivācijas programmā ir paredzētas arī regulāras ekskursijas uz kūdras ieguves vietām visā Latvijas teritorijā, lai dalītos pieredzē par kūdras ieguvi, kūdras lauku renaturalizāciju un kultivāciju. Ņemot vērā to, ka par purviem, kūdru, tās ieguvi un izmantošanu sabiedrībai ir samērā minimāls priekšstats, LKRA ir atbalstījusi kūdras eksperta Anša Šnores sarakstītās grāmatas “Kūdras ieguve” par purvu vēsturi, veidošanos un ieguvi izdošanu, ko šī gada beigās 1500 eksemplāros klajā laidīs izdevniecība Nordik.

Visas ar purva teritoriju labiekārtošanu saistītās izmaksas, 30 000 latu apmērā, ko veicis koka būvkonstrukciju speciālists Juris Segliņš, kurš ierīkojis jau līdzīgas laipas arī citās Latvijas aizsargājamajās teritorijās, ir finansējuši Latvijas Kūdras Ražotāju asociācijas biedri.

Reklāma
Reklāma

{source}
<iframe width=”640″ height=”480″ src=”//www.youtube.com/embed/qe2nZtfarj0″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.