Mobilā versija
Brīdinājums +0.5°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
30. oktobris, 2015
Drukāt

Skābētu kāpostu bums (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Z/s "Mucenieki" saimniece Ivita Ivanāne-Majore: "Šobrīd vispieprasītākie ir skābētie kāposti."

Rudens ir marinējumu un šmorējumu laiks – to šobrīd jūt Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljona tirgotāji.

Skābētu kāpostu bums ir sācies – apgalvo z/s “Mucenieki” saimniece Ivita Ivanāne-Majore. Viņas stendā pircēji var iegādāties gan skābētus tomātus, gan kāpostu salātus korejiešu gaumē, gan sālītus gurķīšus ar ķiplokiem, pipariem, kā arī marinētus gurķīšus. Mazsālītie tomāti apetītlīgi gozējas stikla traukos kopā ar dillēm un ķiplociņiem (4,50 eiro/kg), bet blakus – asie pipari (10 eiro/kg) un vairāku veidu kāpostu salāti (4,25 eiro/kg). Saimniece stāsta, ka, tuvojoties aukstajam laikam, pircēji izvēlas asākus un sātīgākus ēdienus, vispieprasītākie šobrīd esot skābēti kāposti, no kā pagatavot gardu maltīti. Tāpat z/s “Mucenieki” stendā pieprasīti ir mārrutki, kā arī čeremša, ko gatavo no ķiploku ziedkātiem. Saimniece sola, ka drīzumā būs pieejami skābēti āboli. 
Blakus esošajā uzņēmēja Jurija Majorova stendā pieejams gan korejiešu asais ēdiens kimči (20 eiro/kg), gan tkemali ar dzeltenajām aličām un čili pipari, pieprasīti ir arī skābēti gurķi ar čili pipariem un asā adžika. Pircēji labprāt iegādājas sālītas sēnes (8 eiro/kg) un skābētus kāpostus ar mārrutkiem (1,20 eiro/kg), tāpat pieprasīti korejiešu burkāni un bietes.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Cerams,ka Ivanāne-Majore kāpostiem negrūž klāt benzojskābi lielos daudzumos lai pāris stundu laikā būtu “ieskābuši” ?

    Daža laba z/s iemanījusies skābēšanu aizstāt ar “skābošanu” …
    Pēc dažu kumosu apēšanas barības vads un kuņģis svilst kā ugunīs.

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+