×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. februāris, 2015
Drukāt

Cesijas darījumā Ķemeru sanatoriju nodod “Park Hotel Ķemeri”

Foto: LETAFoto: LETA

Tā kā tiesa ir apstiprinājusi cesijas darījumu, Ķemeru sanatorija nonāks kompānijas “Park Hotel Ķemeri” īpašumā, pastāstīja Ķemeru sanatorijas pircēja arhitektūras pakalpojumu uzņēmuma “Arhiidea” valdes priekšsēdētājs Ēriks Grūbe.

Viņš paskaidroja, ka “Arhiidea” visas savas prasījuma tiesības cedēja “Park Hotel Ķemeri”. “Tā kā cesijas darījumu vēl nebija apstiprinājusi tiesa, šo pirkumu veica “Arhiidea”,” teica Grūbe un piebilda, ka “Arhiidea” atbildība turpmākajā procesā būs projektu īstenošana.

Jau ziņots, ka otrdien, 3.februārī, maksātnespējīgās kompānijas “Ominasis Latvia” kreditori apstiprināja Ķemeru sanatorijas nekustamā īpašuma pārdošanu “Arhiidea”, kas ir “Ominasis Latvia” nodrošinātais kreditors. Sanatorijas pārdošanas cena ir atbilstoša pēdējās nenotikušās izsoles sākumcenai – 2,86 miljoni eiro.

Tāpat ziņots, ka Ķemeru sanatoriju iepriekš vairākkārt mēģināts izsolīt, tostarp pēdējā izsolē 2014.gada oktobrī par trim miljoniem eiro to nosolīja kompānija “Park Hotel Ķemeri”. Nekustamā īpašuma un kustamās mantas izsoles sākumcena bija noteikta 2,9 miljonu eiro apmērā. Taču “Park Hotel Ķemeri” laikā nenorēķinājās par sanatorijas iegādi un tādējādi izsole tika atzīta par nenotikušu.

Jūrmalas pilsētas tiesa 2013.gada 1.martā pasludināja sanatorijas “Ķemeri” kompleksa īpašnieka “Ominasis Latvia” maksātnespējas procesu. “Ominasis Latvia” pieder vairāki īpašumi Jūrmalā, tostarp arī sanatorija “Ķemeri”.

Kompānija “Arhiidea” ir izveidota 2003.gadā. Tās īpašnieki ir trīs Latvijas privātpersonas – Ēriks Grūbe (54%), Mārtiņš Hermansons (36%) un Toms Kokins (10%). 2013.gadā kompānija strādāja ar apgrozījumu 487,2 tūkstošu eiro apmērā un guva 106,6 tūkstošu eiro peļņu, liecina datubāzes “Lursoft” informācija.

“Park Hotel Ķemeri” reģistrēts 2014.gada septembrī, un kompānijas pamatkapitāls ir 3000 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Krievijas pilsonis Aleksandrs Gusakovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+