Uncategorized

Cēsu novada dome plāno aizņemties 4,1 miljonu Vidzemes koncertzālei 16

foto – publicitātes

Cēsu novada dome no Valsts kases plāno aizņemties 4,1 miljonu latu Vidzemes koncertzāles būvdarbiem, aģentūrai BNS pastāstīja pašvaldības pārstāve Ance Saulīte.

Summa ietver gan nepieciešamo priekšfinansējumu 2 065 969 latus, pašvaldības projekta līdzfinansējumu 1 008 173 latus un neattiecināmās projekta izmaksas 1 025 856 latu apmērā. Priekšfinansējuma summu pašvaldība, pabeidzot projektu, pakāpeniski atgūs.

Pašlaik projekts “Daudzfunkcionālā centra “Vidzemes mūzikas un kultūras centrs” izveide” tiek īstenots par Eiropas Savienības fondu doto avansa maksājumu. Kopējās projekta izmaksas ir 9,3 miljoni latu.

Projekta vadītājs ir Juris Žagars, kurš jaunievēlēto domi informēja par projekta gaitu un papildus izdevumiem, kuri radušies būvniecības laikā. Piemēram, papildus līdzekļi nepieciešami hidroizolācijai, jo, kā jau tika ziņots iepriekš, būvniecības darbu laikā celtnieki uzdūrās pazemes avotiem, kuru novirzīšana prasīja papildus resursus. Tāpat papildus izmaksas radušās, paplašinot kultūras centra funkcijas – kino un teātra izrāžu nodrošināšanas iespēja. Projekta papildus izdevumi kopsummā ir 400 000 latu, kas būs jāsedz pašvaldībai.

Pieci deputāti tomēr uzskatīja, ka lēmums ir sasteigts un vajadzētu izvērtēt detalizētāk, bet pārējie astoņi nobalsoja par.

4. jūlijā visi deputāti dosies objektu apskatīt klātienē.

Saulīte aģentūru BNS informēja, ka būvniecību plānots pabeigt šī gada laikā, bet 2014. gada vasarā plānota Vidzemes koncertzāles atklāšana.

LA.lv