Mobilā versija
+3.0°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
13. decembris, 2013
Drukāt

Četriem Islandes baņķieriem piespriež cietumsodu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Četriem bijušajiem Islandes bankas “Kaupthing” vadītājiem par krāpniecību piespriesti trīs līdz piecu gadu cietumsodi.

Bankas bijušajam izpilddirektoram Hreidaram Sigurdsonam tika piespriests piecarpus gadu cietumsods, bijušajam padomes vadītājam Sigurduram Einarsonam pieci gadi cietumā, bet vienam no bankas lielākajiem akciju turētājiem Olafuram Olafsonam un bankas filiāles Luksemburgā izpilddirektoram Magnusam Gudmundsonam attiecīgi trīsarpus un trīs gadi cietumā, informē raidsabiedrība BBC. Turklāt visiem četriem jāatmaksā arī tiesas izdevumi aptuveni miljons latu apmērā.

Baņķieru nolaidība un bankas pārliekais parādu daudzums noveda pie tā, ka “Kaupthing” banka 2008. gadā bija spiesta bankrotēt. Vēl dažas nedēļas pirms bankorta četrotne paziņoja, ka 5,1 procentu bankas akciju iegādājies Katars uzņēmējs Mohameds bin Hamads al-Thani. Šim darījumam bija jāatjauno uzticība bankai, taču nekas tāds nenotika. Turklāt, kā noskaidrojās izmeklēšanā, naudu akciju iegādei šim uzņēmējam četrotne piešķīra no pašas bankas aktīviem. Turklāt visi krāpnieki šo informāciju centās slēpt. Islandes prokurors Olafurs Hauksons paziņoja, ka četrotnes darījums ar Katars uzņēmumu slikti ietekmēja bankas akciju cenas, kā arī norādīja, ka izsniegtais aizdevums katarietim bijis pretlikumīgs. Vairāku gadu garumā “Kaupthing” un citas Islandes bankas piekopa agresīvu politiku, taču, kad finanšu krīze samilza, banku vadoņu bezatbildīgās un alkatīgās darbības uz ceļiem nospieda arī Islandes ekonomiku.

Domājams, četrotne, kas nebija ieradusies tiesā uz spriedumu nolasīšanu, tuvākajās dienās iesniegs apelāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Abiem pareksžīdiem kā arī joskem čekas stukačam Ichākam Gadmenam un žīda Baltāzirga pakalpiņam Marsietim vajadzētu pierspriest nāvessodu!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+