×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2013
Drukāt

Ciematam “Putinka” seko “CCCP”


Foto-LETAFoto-LETA

Pirms pāris mēnešiem mūsu lasītāji pauda sašutumu par bijušā Saeimas deputāta Alekseja Holostova (attēlā) un viņa sievas firmas ieceri būvēt ekociematus, nosaucot par “Putinku” un “Medvedevku”, par godu Krievijas prezidentam un premjeram. Valsts valodas centrs tolaik atteicās reģistrēt šādus nosaukumus. Kas notiek tālāk?

 

Firmai draud administratīvais sods par patvaļīgu šādu vietvārdu izvēli, bet Holostoviem acīmredzot gluži vienalga. Ja piespriedīs administratīvo sodu, A. Holostovs esot gatavs samaksāt. Arī par nākamo izlēcienu.

22. jūlijā tika rīkota ballīte par godu jauna ekociemata “CCCP” projektam (katram taču skaidrs, ka krievu burtiem apzīmēta PSRS). Ballīte bijis slēgts pasākums ar ielūgumiem, tostarp Latvijas Saeimas deputātiem, Krievijas Federācijas domes deputātiem, kā arī PSRS laika estrādes zvaigznēm. Tāpēc PSRS simbolikas lietošanas aizliegums publiskās vietās neesot pārkāpts – domā A. Holostovs. Un tas nekas, ka Jomas ielā “Jaunā viļņa” laikā tika reklamēts šis ekociemats, ievietojot milicijas moskvičā “CCCP” uzrakstu rokrakstā, klāt stāvot vīrietim padomju laika miliča tērpā. Likumu ietvaros esot veidoti arī reklāmas materiāli internetā – ar uzsaucieniem “biedriem”, pionieru gājienu un citiem PSRS laika elementiem. “Mēs negribam celt komunismu. Tas ir reklāmas triks,” raidījumam “Bez tabu” skaidrojis gados jaunais A. Holostovs (dzimis 1979. gadā).

Atgādinām, ka A. Holostovs Saeimā tika ievēlēts no “Saskaņas centra” (“SC”) saraksta. No šīs partiju apvienības viņš ir izstājies, ziņo Saeimas “SC” frakcijas sekretāre Olita Salmane. “SC” frakcijai ielūgums uz šo pasākumu neesot sūtīts, “ja nu vienīgi kāds deputāts telefoniski tika aicināts”, pieļāva O. Salmane. Neesot zināms, vai kāds Saeimas deputāts A. Holostova pasākumu apmeklēja. Iespējams, tā ir tikai mediju provocēšana. Krievijas mediji jau bija ieradušies intervēt Babītes novada domes priekšsēdētāju Andreju Enci (“Reģionu alianse”). “Tas man ir šoks, godīgi sakot, kaut ko tādu piedzīvot Babītes novadā,” A. Ence komentēja raidījumam “Bez tabu”. Viņš sagaida, ka attiecīgās valsts institūcijas reaģēs. Diemžēl attieksmē pret padomju laikiem jaunajam cilvēkam ir gana daudz sabiedroto, arī latviešu vidū. Aptaujātie izklaides pasākumu rīkotāji pat teic, ka padomju stila ballītes tagad ir modes lieta. Internetā atradīsiet lērumu padomu, kā sarīkot pionieru, kolhoznieku vai līdzīgas tematikas ballīti, izmantojot arī PSRS laika karogus, medaļas, plakātus u. tml. SIA “Emotion Industry” radošā direktore Ieva atklāj – kāds klients no uzņēmuma, kurā pamatā strādā krievvalodīgie, šovasar uzdevis noorganizēt sporta spēles pionieru nometnes stilā. Tad nu izmantos arī dažādus PSRS simbolus, tomēr ievērojot, lai tie netiek izvietoti publiskās vietās. “Ja taisa reklāmu, tad, manuprāt, gan nav ētiski izmantot simbolus,” A. Holostova rīcību komentē Ieva.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+