Cienīgi, tomēr likumsakarīgs zaudējums pret “CSKA” 0

VTB Vienotās līgas spēlē “VEF Rīga” komandai turnīra tabulā ierakstīts ceturtais zaudējums, šoreiz pieklājīgs 75:83 Maskavā pret “CSKA”.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85

Maskavas “CSKA” pēc pārliecinošās uzvaras Eirolīgas spēlē Kauņā mājās atgriezās kā paēdis runcis pie krējuma poda; “VEF Rīga” centās un tomēr apzinājās savu vietu basketbola hierarhijā. Ieguvuši pirmā puslaika izskaņā pārsvaru, “CSKA” otro puslaiku nospēlēja lielmeistaru cienīgi, ar rezervīti sargājot vadību un nelaižot rīdziniekus tuvāk par 6-10 punktiem.

Neraugoties uz zaudējumu, kopumā vefiņa spēle pret vienu no Eoiropas grandiem vērtējama pozitīvi. Mūsējie prata parādīt un paņemt to, ar ko esam stipri. Pirmkārt – ātru pāreju uzbrukumā un šādos otrā tempa uzbrukumos gūtus punktus. Pirmajā puslaikā pat piecreiz kopā ar armijnieku noteikumu pārākumu. Ne tik spoži kā citreiz, taču savu augsto meistarību demonstrēja Roulends. Ja mums ir stipra un precīza ārējā līnija, tad tā bija arī šoreiz. Īpaši Janičenoka un Zavacka izpildījumā. Savukārt “CSKA” parādija, kur šādā līmenī ir VEF komplektācijas vājākā vieta. Proti, groza apakša. Pozicionālā uzbrukumā vefiņš no groza apakšas pie punktiem pirmo reizi tika vien 17. minūtē pēc Kavaļauska slam dunk. Ja paskatāmies CSKA punktu guvēju ailē, tad redzam – viņu garie Kauns (pirmajā puslaikā) un Krstičs (otrajā) mūsējos groza apakšā izģērba. Kopā ar šo agresivitāti soda laukumā, vairāk izmestiem soda metieniem, līderu pārliecinošāku spēli un Hrjapas divciparu ierasktiem trīs statistikas rādītājos “CSKA” izcīnīja pelnītu uzvaru. Cita klase! “VEF Rīga” pēc šī zaudējuma jāizdara pareizie secinājumi un trešdien jābūt gataviem uzvarai Eiropas kausa izcīņas spēlē pret Čehijas čempioniem “Nymburk”.

VTB VIENOTĀ LĪGA

B grupa

Maskvas “CSKA” – “VEF Rīga” 83:75 (19:13, 45:36, 65:55). Krstičs 21, Kauns 14, Teodosičs 12, Hrjapa 10+10RP+13AB, Vīms 9, Papaluks 6, Micovs 5, Džeksons 4, Ponkrašovs 2; Zavacks 16, Roulends, Janičenoks pa 14, Daniels 11, Bērziņš 7, Kavaļausks 6, Jahovičs 3, Blaus, Bertāns pa 2, Strēlnieks.

Tabulā: 1. “CSKA” 11-1, 2. “Žalgiris” 10-1, 3. “VEF Rīga” 8-4, 4. “Lokomotiv-Kubaņ” 7-4, 5. “Ņižņij Novgorod” 6-5, 6. “Jeņisej” 5-6, 7. “Triumf” 5-6, 8. “Nymburk” 4-8, 9. “Neptunas” 1-11, 10. “Minsk” 0-11.