×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2014
Drukāt

Cik bieži jātīra dūmvadi?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Atgriezusies pēc 68 gadiem Latvijā, atguvu vectēvam piederējušo namu. Vairāku dzīvokļu iemītnieki ventilācijas šahtas un dūmvadus aizlīmējuši ar tapetēm, tiem nevar piekļūt. Pagrabā no dūmvadu revīzijas lūkām divās dienās izgrābu 180 litru netīrumu – sodrējus un lupatas. Acīmredzot agrākais apsaimniekotājs nav bijis uzdevumu augstumos. Kā pareizi jārūpējas par dūmvadiem? Kādi likumi to nosaka?
 ANITA P. RĪGĀ

Nama īpašniecei, kura ir cienījamos gados, nav vērts mocīties, tīrot pagrabā dūmvadu sodrējus. Vieglāk ir izmantot speciālistu pakalpojumus. Dūmvadus, kā arī ventilācijas šahtas tīra Latvijas skursteņslaucītāju amata brālības meistari un zeļļi, kuri ir sertificēti speciālisti (tālrunis uzziņām 26604060). Amata brālības mājaslapā www.skurstenslaukiem.lv var atrast meistaru un zeļļu sarakstu.

Mājas pārvaldniekam jāapseko mājas inženierkomunikācijas, tostarp dūmvadi un ventilācijas šahtas, jāveic to tehniskā apkope un kārtējais remonts. Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā rakstīts, ka tā ir viena no obligāti veicamajām pārvaldības darbībām. Situācijā, kad dūmvadi ir pamatīgi aizsērējuši, nav vērts spriest, cik bieži tos vajadzēja tīrīt. Vienkārši jāsauc meistars un dūmvadi jāiztīra, lai tie atbilstu ugunsdrošības prasībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+