×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2015
Drukāt

Čīlē “pamodies” vulkāns Kalbuko; izsludina ārkārtas situāciju

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Čīles dienvidos trešdienas vakarā sākās Kalbuko vulkāna izvirdums, kurā tika izmests milzīgs pelnu mākonis 10 kilometru augstumā, un varas iestādes tā dēļ izsludināja ārkārtas stāvokli.

Šis ir pirmais Kalbuko izvirdums kopš 1972.gada. Amatpersonas lika veikt iedzīvotāju evakuāciju 20 kilometru rādiusā ap vulkānu, un Iekšlietu ministrija pilnvaroja armiju uz laiku pārņemt kontroli pār Ļankives provinci un Puertooktajas pilsētu.

Ārkārtas pasākumi tika veikti arī kaimiņvalstī Argentīnā, kur gleznainajā Bariločes pilsētā apmēram 100 kilometrus no šī vulkāna tika prognozēta pelnu mākoņu ierašanos dažu stundu laikā un iedzīvotāji tika brīdināti palikt mājās.

Lielāko Čīles pilsētu šajā rajonā Puertomontu, kas atrodas pie robežas iepretī Bariločei, jau ir pārklājis pelnu mākonis un “cilvēki ir ļoti nobijušies”, paziņoja Puertomontas mērs Hervojs Paredess.

Aviokompānijas atcēla lidojumus Kalbuko izmestā pelnu mākoņa dēļ. Šī rajona skolās tika atceltas mācību stundas.

Puertomontā, kur ir izsludināts sarkanais trauksmes līmenis, izveidojās lieli satiksmes sastrēgumi un garas rindas pie degvielas uzpildes stacijām. Sarkanais trauksmes līmenis izsludināts arī tuvējā Puertovarasas pilsētā.

“Es aicinu iedzīvotājus saglabāt mieru un būt informētiem. Policija ir devusi rīkojumus un sākusi evakuāciju,” paziņoja iekšlietu ministrs Rodrigo Penaililjo.

Sākotnējā evakuācija attiecās uz apmēram 270 ģimenēm, bet tā var tikt paplašināta. Policija aicināja iedzīvotājus iespēju robežās atbrīvot autoceļus, lai šādi palīdzētu evakuācijai.

2000 metrus augstais Kalbuko vulkāns atrodas Loslagosas reģionā apmēram 1400 kilometrus uz dienvidiem no valsts galvaspilsētas Santjago.

Šis ir otrais būtiskais vulkāna izvirdums Čīlē kopš 3.marta, kad Viljarikas vulkāns izmeta pelnus un lavu, liekot evakuēt vairāk nekā 3500 cilvēku.

Kalbuko izvirdumā lavas izplūšana nav konstatēta.

Čīlē ir apmēram 90 aktīvu vulkānu, starp kuriem Kalbuko tiek uzskatīts par vienu no bīstamākajiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+