Latvijā
Politika

Cilinskis nodomu nemaina – piedalīsies 16.martā gājienā pie Brīvības pieminekļa5


Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc jaunās valdības pirmās sēdes.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc jaunās valdības pirmās sēdes.
Foto: LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK) savus nodomus nav mainījis – viņš svētdien, 16.martā, dosies leģionāru piemiņas gājienā pie Brīvības pieminekļa.

“Jau daudzus gadus esmu piedalījies 16.marta pasākumos. Godināšu Latvijas brīvības cīnītājus gan pie Brīvības pieminekļa, gan dievkalpojumā, gan Lestenes brāļu kapos,” šodien žurnālistiem paziņoja ministrs.

Viņš uzsvēra, ka pie Brīvības pieminekļa godinās Latvijas valstiskumu.

Pēc Cilinska domām, viņam 16.marta pasākumos jāpiedalās, jo tautai, kas neciena savus varoņus, nav nākotnes. “Kā Latvijas patriots es nevaru rīkoties citādāk, jo arī manai dzīvei nav lielas jēgas bez Latvijas ar nākotni,” izteicās politiķis. Ministrs klāstīja, ka Lestenē viņš godina tos karavīrus, kas ar savām dzīvībā un asinīm cīnījās pret boļševisma režīmu. Pie Brīvības pieminekļa Cilinskis dosies ne kā ministrs, bet gan kā valsts pilsonis. Ministram pilsoņa tiesības un politiskā pārliecība nevar tikt liegta, uzsvēra Cilinskis.

Patlaban esot īstais laiks, lai Latvijas patrioti saliedētos un ar kopīgu darbu radītu daudz drošāku un plaukstošāku Latviju. Politiķis uzskata, ka vienaldzīgi, iztapīgi un iebaidīti latvieši, jo īpaši politiķi, ir galvenais drauds Latvijas valstiskumam gan patlaban, gan arī pēc simts gadiem. Pieminot notikumus Ukrainā, viņš sacīja, ka tie Latvijā daudziem ir atvēruši acis, un esot skaidrs, ka Kremļa režīma propagandas virsmērķis Latvijā ir viens – iznīdēt latviešu nācijas valstsgribu. Tādā gadījumā pat vairs nebūšot vajadzīgi pat tanki. “Ir naivi iedomāties, ka Krievijas politiku pret Latviju patiesībā ietekmē tāds lokāla mēroga pasākums kā ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa 16.martā,” piebilda vēl amatā esošais ministrs.

Vaicāts, ko viņš redz kā sava darba turpinātāju ministrijā, Cilinskis atbildēja, ka tas varētu būt ministrijas parlamentārais sekretārs Romāns Naudiņš. Viņam esot gan pieredze deputāta amatā, gan pašvaldībā, un, pēc Cilinska domām, Naudiņš ir pietiekami profesionāls, lai nepieciešamības gadījumā uzņemtos ministra pienākumus. Pats Cilinskis, visticamāk, atjaunos Saeimas deputāta mandātu. “Taču neskriesim vilcienam pa priekšu,” piebilda politiķis. Naudiņš žurnālistiem atzina, ka izvērtēs iespēju kļūt par ministru, ja viņam to piedāvās un apvienībā būs par to diskusija. Viņš arī atzina, ka viņu apmierina ministrijā iesāktie darbi.

Saistītie raksti

Cilinskis ir pārliecināts, ka viņam ministra amatā izdevies izdarīt “dažas labas lietas”.

Kā ziņots, valdība šonedēļ pieņēma lēmumu, ka ministri gājienā nepiedalās, tomēr Cilinskis valdības sēdē balsoja pret šādu lēmumu. Sākotnēji tikai neoficiāli izskanēja – ja kāds no valdības ministriem šo pasākumu apmeklēs, viņam amatu nāksies pamest, bet patlaban šāds brīdinājums ir oficiāls. Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) oficiāli paziņojusi koalīcijas partneriem, ka gadījumā, ja Cilinskis apmeklēs pasākumu, viņam amatu nāksies pamest.

LA.lv