Mobilā versija
Brīdinājums +8.6°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Piektdiena, 28. aprīlis, 2017
16. aprīlis, 2015
Drukāt

Cilvēki ar invaliditāti darina suvenīrus prezidentūras viesiem (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piecpadsmit cilvēki ar garīgās attīstības traucējumiem izgatavojuši suvenīrus Eiropas Savienības (ES) Darba un sociālo lietu ministru neformālās sanāksmes Rīgā delegāciju vadītājiem, informē Labklājības ministrijas (LM) pārstāve Marika Kupče.

Lai sanāksmes dalībniekiem atgādinātu par kopīgo tikšanos Rīgā, izveidotas nelielas piemiņas dāvanas – pūcītes, kas izsenis simbolizē gudrību un zināšanas. Piemiņas veltes atspoguļo vienu no Latvijas prezidentūras prioritātēm nodarbinātības un sociālās politikas jomā – cilvēku ar invaliditāti iekļaušanu sabiedrībā.

Pūcītes sociālo prasmju attīstīšanai paredzētajās darbnīcās izgatavoja Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) “Zemgale” filiāles “Lielbērze” klienti ar garīgās attīstības traucējumiem vecumā no 26 līdz 61 gadam.

“Ar rūpību un mīlestību tapušie darbi apliecina, ka valsts sociālās aprūpes centros dzīvojošiem cilvēkiem ir talants darināt mazus brīnumus. Katra pūcīte ir roku darbs un to darinātāji pievienojuši nelielu veltījumu sanāksmes dalībniekiem,” norāda LM.

Piemiņas veltes izgatavotas no filca, izmantojot Latvijas dabai raksturīgās krāsas.

Gatavojoties Latvijas prezidentūrai ES Padomē, LM rīkoja iekšēju konkursu starp valsts sociālās aprūpes centru klientiem par suvenīru izgatavošanu.

Konkursā piedalījās VSAC “Latgale”, VSAC “Kurzeme”, VSAC “Zemgale” un VSAC “Vidzeme” filiāles, kopā iesniedzot 35 darbus – pūces, kas pagatavotas dažādās krāsās un visdažādākajās tehnikās – adītas, tamborētas, pītas, mezglotas, izšūtas, izgrebtas un gleznotas. No iesniegtajiem pieteikumiem par atbilstošākajiem tika atzīti VSAC “Zemgale” filiāles “Lielbērze” suvenīri.

ES Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju lietu ministru padomes (EPSCO) neformālā sanāksme notiks Rīgā no 20.līdz 22.aprīlim Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Es arī tādu gribētu- dikti mīlīgas:) Malači- viņiem tiešām sanācis!

Draugiem Facebook Twitter Google+