×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
15. novembris, 2016
Drukāt

Cilvēki stāv rindā pēc Vidzemei veltītās divu eiro piemiņas monētas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ilustratīvs foto

Latvijas Bankai laižot apgrozībā Vidzemei veltītu divu eiro piemiņas monētu, šorīt pie kasēm bija izveidojušās nelielas – vairāku desmitu cilvēku – rindas.

Pirmie interesenti kasēs tika ielaisti plkst.7, bet monētu apmaiņa un suvenīrkomplektu tirdzniecība tika sākta plkst.8, informēja Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

Pašlaik Latvijas Bankas kasēs Vidzemes monētu apmainīt un “Brilliant Uncirculated” kvalitātes monētas īpašajā suvenīriesaiņojumā iegādāties var gandrīz bez gaidīšanas rindā.

Monētas apmaiņai un suvenīrkomplektu iegādei limiti nav noteikti. Cilvēki aktīvi izmanto iespēju rezervēt monētas Latvijas Bankas monētu rezervēšanas sistēmā, un visi rezervēšanai piedāvātie “Brilliant Uncirculated” suvenīriesaiņojumi ir jau rezervēti, tāpēc šī produkta iegādei jādodas uz Latvijas Bankas kasēm. Savukārt monētas apmaiņai rezervēšanas sistēmā vēl ir pieejamas.

Divu eiro piemiņas monētas “Vidzeme” tirāža ir viens miljons eksemplāru. Latvijas Bankas pieredze liecina, ka šāda tirāža ir pietiekama, lai monētas apmaiņai pietiktu visiem interesentiem vismaz vairākas nedēļas.

Savukārt “Brilliant Uncirculated” kvalitātē īpašā suvenīriesaiņojumā iespējams iegādāties 10 000 monētu. To cena Latvijas Bankas kasēs – 7,3 eiro.

Vidzemei veltītā divu eiro piemiņas monēta ievada Latvijas kultūrvēsturiskajiem apgabaliem veltīto divu eiro piemiņas monētu sēriju, kas būs viens no Latvijas Bankas veltījumiem valsts 100 gadu jubilejā. Šajā sērijā tiks izdotas četras piemiņas monētas, kuru nacionālajā pusē tiks atainoti Latvijas kultūrvēsturisko apgabalu – Vidzemes, Kurzemes, Latgales, Zemgales – ģerboņi. Šodien apgrozībā nonāk Vidzemei veltītā monēta, 2017.gadā pie iedzīvotājiem nonāks Kurzemei un Latgalei veltītās monētas, bet 2018.gadā tiks izlaista Zemgalei veltītā monēta. Latvijas kultūrvēsturisko apgabalu ģerboņu attēli līdz šim monētu dizainā nav izmantoti.

Monētu grafisko dizainu veidojis Laimonis Šēnbergs, bet plastisko veidojumu – Jānis Strupulis.

Monētas kaltas Lietuvā.

Latvijas Banka līdz šim izdevusi šādas divu eiro piemiņas monētas: Rīgai – kultūras galvaspilsētai – veltītu, Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā veltītu, kā arī piemiņas monētas ar stārķa un govs attēliem. Izdota arī kopīga eirozonas monēta “Eiropas Savienības karogam 30”.

Piemiņas monētas ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijā un citās eirozonas dalībvalstīs, un tās nonāk apritē tāpat kā cita apgrozības nauda. Katru gadu ikviena eirozonas valsts var izlaist divas šādas monētas, kas veltītas valsts, Eiropas vai pasaules nozīmes notikumiem. Papildus tam visas eirozonas valstis kopā var izlaist vēl vienu divu eiro monētu, kas veltīta kādai kopējai Eiropas Savienības valstu tēmai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+