×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
11. februāris, 2017
Drukāt

Ciprs aicina SVF un Vāciju “nespēlēties ar uguni” (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs sestdien aicinājis Starptautisko Valūtas fondu (SVF) un Vācijas finanšu ministru Volfgangu Šeibli “pārtraukt spēlēties ar uguni”.

Atklājot paša vadītās kreiso ekstrēmistu partijas SYRIZA kongresu, Ciprs pauda pārliecību, ka risinājums Grieķijas finanšu problēmām tikšot atrasts, lai gan dienu iepriekš Atēnu pārstāvju sarunas ar starptautiskajiem aizdevējiem Briselē beidzās bez redzamiem rezultātiem.

“Mēs sagaidām, ka SVF, cik drīz vien iespējams, mainīs savas prognozes, lai varam turpināt diskusijas tehniskā līmenī,” paziņoja Ciprs.

Viņš aicināja arī Vācijas kancleri Angelu Merkeli “mudināt savu finanšu ministru atteikties no pastāvīgās agresivitātes” attiecībās ar Grieķiju.

Atēnu domstarpības ar starptautiskajiem aizdevējiem par tās parādu apkalpošanu un budžeta mērķiem
izsaukušas tirgus nestabilitāti un atdzīvinājušas runas par iespējamo nepieciešamību izslēgt Grieķiju no eirozonas.

Eirogrupas prezidents Jerūns Deiselblūms gan paziņojis, ka Grieķijas finanšu ministra Eiklīda Cakalota sarunās ar Eiropas Savienības (ES) un SVF amatpersonām esot panākts progress, taču sīkāku informāciju nesniedza.

Grieķijas valdībai vasarā aizdevējiem jāatmaksā septiņi miljardi eiro, ko tā nespēs izdarīt, ja neatrisinās domstarpības, kuras tai liedz saņemt kārtējo maksājumu no jaunā 86 miljardus eiro lielā aizdevuma.

Tiek uzskatīts, ka vienošanās panākšana tuvāko nedēļu laikā var būt izšķiroša, jo pēc 15.martā gaidāmajām Nīderlandes parlamenta vēlēšanām un tām sekojošajām Francijas prezidenta vēlēšanām to izdarīt var izrādīties vēl grūtāk.

Tomēr Deiselblūms piektdien atzina, ka 20.februārī paredzētā eirozonas ministru sanāksme, kas tiek uzskatīta par neoficiālo savlaicīgās vienošanās panākšanas galīgo termiņu, var būt pārāk agrs datums domstarpību atrisināšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Grieķus nekad nevajadzēja ielaist ES, viņi šmaucās ar priekšnoteikumiem.

  2. mūsu bomžu teksti, kad liek pie darba

  3. CIPRS nesaprot, ka pats visu laiku spēlējas ar uguni!? KĀPĒC GRIEĶIJA BIJA NASKA UZ NAUDAS AIZŅEMŠANOS, BET TAGAD TRAKO AR VĀRDIEM, KAD AIZNEMTĀ NAUDA PA DRUSKAI JĀATDOD ATPAKAĻ??? KĀPĒC PĀRMET VĀCIJAI??? VAI TAD VĀCIJA NAV TIKUSI SLAUKTA VISVAIRĀK??? VĀCIJAS FINANŠU MINISTRS NE TIKAI VARĒTU BŪT AGRESĪVS NEKAUNĪBAS PRIEKŠĀ, BET ARĪ IEŠAUT CIPRAM PA MUTI!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+