×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

Cirks un pasaules mūzika jaunā festivālā “Re Re Rīga”
 (Video)

LETALETA

No 9. līdz 11. augustam Rīgā norisināsies jauns mūzikas un mākslas festivāls “Re Re Rīga”. Tā ietvaros Vecrīgā, Operas skvērā, Esplanādē un “Zirgu pastā”, kā arī AB dambī būs baudāmi vides mākslas objekti, ielu teātris, performances, deja, mūzika, dzeja, augstuma akrobātika, ekvilibristika, žonglēšanas un uguns triki. 


 

Festivāls izaudzis no iepriekšējos gados Rīgā rīkotā ielu mākslas festivāla pēc būvuzņēmuma “Re un Re” iniciatīvas, gatavojoties Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014. gada statusam. “Iedvesmojoties no Eiropas labākajiem ielu mākslas festivāliem un karnevāliem, ar šo projektu mēs vēlamies iedibināt jaunu un paliekošu tradīciju Rīgas pilsētā,” saka uzņēmuma vadītājs Didzis Putniņš, uzsverot, ka festivāls nākotnē varētu kļūt par tūristu iecienītu galamērķi.

“Re Re Rīga” pirmā gada tēmas ir jaunais cirks un pasaules mūzika. Tās ietvaros pirmais festivāls pulcēs vairāk nekā 20 mākslinieku apvienības – aptuveni 100 dalībniekus no 12 pasaules valstīm.

Klātienē varēs vērot franču, beļģu un holandiešu jaunā cirka apvienību performances, kā arī skandināvu akrobātus un žonglierus.

Franču jaunā cirka kolektīvs “La Meute” atvedīs izrādi “Creation 2012/2013″. Apvienībā darbojas seši jauni akrobāti, kuri savās izrādēs “La Meute” izmanto visdažādākās akrobātikas tehnikas, bet visvairāk viņus interesē to jaukšana. Savukārt franču–norvēģu jaunā cirka duetā “MagManus” apvienojies “mazs, dusmīgs, bet kaislīgs akrobāts un milzīgs, padumjš, bet piemīlīgs žonglieris”. Abi kopā izpilda tehniski sarežģītus trikus, viņi liek publikas vēderiem no smiekliem apgriezties otrādi. Virtuoza žonglēšana, elpu aizraujoši tramplīnlēcieni un salto, pārsteidzoša akrobātika un nepieradināta uzdrošināšanās.

{source}
<iframe width=”640″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/Hnx5FKkEA3k” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Īsts laikmetīgās žonglēšanas paraugs būs skandināviski rotaļīgais un estētiskais duets “Patrik & Wes”. Noteikti nevajadzētu palaist garām arī nīderlandieša Brama Grāflanda šovu, kas ir enerģijas pilna ekspresīva mūzikas un ēdiena kombinācija. Viņa performance “The Yelling Kitchen Prince” ir vienīgā pasaulē, kurā uzstāšanās notiek ar virtuves bungu/ērģeļu iekārtu. Kamēr viņš rada mūziku, viņš gatavo arī pankūku un otrādi – kamēr viņš cep svaigu pankūku, top mūzika.

Savukārt mūziķu uzstāšanās liks aizdomāties, kā dažādu tautu etniskā mūzika atspoguļojas šodien radītajā mūzikā. Visas festivālā pārstāvētās apvienības Rīgā viesosies pirmo reizi. “”Roots music” jeb mūzika, kas nāk no saknēm, ir vadmotīvs, princips, kas ir pamatā gan pašmāju, gan ārzemju mūziķu atlasei festivālam,” saka festivāla radošais direktors Mārtiņš Ķibers.

No Beļģijas ierodas grupa “Jaune Toujours” – Briseles grupa meistarīgi savieno dažādus mūzikas ritmus, žanrus, valodas un kultūras: beļģu “ska”, čigānu mūziku, šansonu savienojumā ar Balkānu trakulību, akordeona un džeza improvizācijām.

Kolorītā Lielbritānijas grupa “Electric Jalaba” nāk ar marokāņu tautas dziedājumiem par noslēpumainām būtnēm, kas sašķeļ okeānus, vai dvēseles iekarotāju armijām, “Electric Jalaba” priekšnesumā savijas elektriskās ģitāras, marokāņu tradicionālā mūzikas instrumenta guembrija skaņām un solista iespaidīgo vokālu.

Sirsnīgu folkmūziku no Krievijas piedāvā “The Retuses” – grupas jaunākā albuma “Walz Baltika!” (2011) galvenie motīvi ir bērnības atmiņas par Baltiju. No Krievijas ierodas arī alternatīvās mūzikas pasaulē pazīstamie “Theodor Bastard”, kuri pasaules mūziku, folkmūziku apvieno ar Indijas un arābu vokālo tradīciju.

Latviju festivālā pārstāvēs apvienības “Sus Dungo”, “Pulsa efekts” un Leila, kā arī trio “Čudars, Orubs un Ruņģis”.

VARBŪT NODER

Plašāka informācija un festivāla programma: www.rereriga.lv.

Festivāla pasākumi ir bez maksas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+