Latvijā
Politika

Dace Pelēkā vēl domā, vai kandidēt uz VID ģenerāldirektora amatu2


Dace Pelēkā.
Dace Pelēkā.
Foto – LETA/Paula Čurkste

Pašreizējā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja amata pienākumu izpildītāja, VID Nodokļu pārvaldes direktore Dace Pelēkā vēl domā, vai pieteikties konkursā uz dienesta ģenerāldirektora amatu.

Pelēkā šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma”, atbildot uz jautājumu, vai ir pieteikusies konkursā, norādīja, ka pieteikšanās noslēdzas šonedēļ.

“Man vēl ir pāris dienas ko domāt. Es vēl konsultēšos ar ģimenes locekļiem, vai arī viņi tam piekrīt un ir gatavi,” teica Pelēkā.

Viņa gan arī piebilda, ka pēc pieteikšanās noslēgšanās informācija par konkursa pretendentiem būs konfidenciāla.

Jau vēstīts, ka gan finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), gan Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) iepriekš pauduši cerību, ka konkursam varētu pieteikties arī pašreizējā faktiskā dienesta vadība, tostarp Pelēkā.

Kā ziņots, Valsts kanceleja 17.augustā izsludināja jaunu atklātu konkursu VID ģenerāldirektora amatam, uz kuru pretendenti var pieteikties līdz 14.septembrim. Konkursā aicināti piedalīties ne tikai finanšu, bet arī administratīvie vadītāji.

VID ģenerāldirektora amats kļuva vakants pēc tam, kad naktī uz 10.martu negaidīti nomira VID ģenerāldirektore Cīrule. Viņa dienestu vadīja kopš 2016.gada novembra.

Saistītie raksti

13.martā valdība par VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju iecēla VID ģenerāldirektora vietnieci nodokļu jomā, VID Nodokļu pārvaldes direktori Pelēko.

Vēlāk uz VID vadītāja amatu tika izsludināts konkurss, kurā uzvarēja Valdis Skujiņš, taču viņš savu kandidatūru atsauca pēc tam, publiski izskanēja bažas par viņa reputāciju. Skujiņš gan šīs bažas noraidīja, saucot tās par “melu kampaņu”.

LA.lv