Kultūra
Teātris un kino

Dailes teātrī divas pirmizrādes divās dienās 0


Aina no izrādes “Ugunsgrēki”.
Aina no izrādes “Ugunsgrēki”.
Foto: Jānis Deinats

7.janvārī Dailes teātra Kamerzālē notiks jaunā gada pirmā pirmizrāde – Aleksandra Molčanova (1974) lugas “Pusslepkava” iestudējums, savukārt dienu vēlāk, 8. janvārī, Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos Kanādas dramaturga un režisora Važdi Muavada (1968) baisā melodrāma “Ugunsgrēki”, portālam LA.lv pastāstīja teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jakovļeva.

Režisora Regnāra Vaivara veidotajam jauniestudējumam dots žanra apzīmējums “izrāde ar laimīgām beigām”. Krievu dramaturga un scenārista Aleksandra Molčanova (1974) luga ir mūsdienīgs stāsts par mūsdienu jauniešiem. Lādzīgais lohs Andrejs kāršu spēlē ir zaudējis pamatīgu naudas summu alfa-tēviņam Pokeram, un skaidrs, ka parāds kaut kā būs jānolīdzina. Nokļūstot ekstremālos apstākļos, nākas tikt skaidrībā par daudzām morālām dilemmām.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Lugā “Ugunsgrēki” (2004), kuru Dailes teātrim iestudējis Mārtiņs Eihe, savijas stāsts par mīlestību, stāsts par naidu un stāsts par samierināšanos. Lai izpildītu mātes pirmsnāves vēlēšanos, Navālas bērniem ir jāatgriežas viņas pagātnē, jāiepazīst savs tēvs un savs brālis, jāatrod savas saknes un savas dzīves jēga. Izrādes varoņiem ir jānoiet visai šausminošs ceļš – no vienas vietas uz citu, no tagadnes uz pagātni, no klusēšanas uz atzīšanos. No sākuma uz beigām – lai beidzot varētu būt kopā…

LA.lv