×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. februāris, 2016
Drukāt

Dailes teātris jubilejas sezonā piedāvās četru izrāžu skati

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Skats no režisores Lauras Grozas-Ķiberes iestudētās izrādes "Equus" Dailes teātrī.

Dailes teātris savā 95 gadu jubilejas sezonā jau otro reizi rīkos Dailes teātra izrāžu skati, kas būs baudāma no 15. līdz 17. aprīlim.

Kā liecina teātra informācija, izrāžu skatē būs iespēja noskatīties četras izrādes uz visām trim teātra skatuvēm.

Pagājušajā sezonā teātra 95 gadu jubilejas tuvošanās bija viens no impulsiem, lai sāktu jaunu virzienu starptautisko attiecību attīstīšanas virzienā – Dailes teātra izrāžu skati. Pirmā skate, kas norisinājās 2015.gada pavasarī, aptvēra 17 izrādes, kas pēdējo sezonu laikā ieguvušas Latvijas teātra profesionāļu un skatītāju atzinīgu vērtējumu.

Dailes teātra izrāžu skates galvenais mērķis ir gūt novērtējumu, rast padomus un ierosmes tālākai darbībai, kā arī veidot dažādu valstu teātru profesionāļu auglīgu dialogu par aktuālām teātra tēmām. Lai īstenotu skati, tiek veidoti izrāžu anotāciju un libretu tulkojumi angļu un krievu valodā, izrāžu portfolio ar plašu informāciju, kas atvieglotu izrāžu iekļaušanu arī festivālos vai viesizrādēs ārvalstu auditorijām. Taču galvenais uzdevums ir veidot teātra atpazīstamību arī ārvalstu teātra profesionāļu vidū.

Izrāžu skates mērķauditorija ir vietējie un ārvalstu teātra profesionāļi, bet uz to ir aicināts ikviens interesents.

Šogad Dailes teātra izrāžu skatē iekļauta Dž.Dž.Džilindžera jaunā izrāde “Žanna d’Arka”, Lauras Grozas-Ķiberes iestudētā izrāde “Frankenšteins” un “Equus” un režisora Viestura Meikšāna veidotā izrāde “Oskars un Rozā dāma”.

Skates laikā izrādēm “Equus” un “Oskars un Rozā dāma” tiks nodrošināts sinhronais tulkojums angļu valodā austiņās, izrādei “Frankenšteins” – tulkojums angļu valodā titros, bet mūziklam “Žanna d’Arka” būs pieejams libreta tulkojums angļu un krievu valodā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+