×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. aprīlis, 2013
Drukāt

“Daimler” lietā apsūdzības uzrāda četrām personām

Foto - LETAFoto - LETA

Prokuratūra Vācijas autobūves koncerna “Daimler” kukuļošanas lietā līdz šim apsūdzības uzrādījusi četrām personām no kopumā septiņām, kuras Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) prasīja apsūdzēt, aģentūru BNS informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.

Viņa sacīja, ka apsūdzība uzrādīta bijušajam Rīgas sabiedriskā transporta kompānijas “Rīgas satiksme” (RS) padomes priekšsēdētāja vietniekam un kādreizējā Rīgas mēra Gundara Bojāra padomniekam Leonardam Tenim par atkārtotu kukuļņemšanu lielā apmērā un kukuļa izspiešanu, starpniecību kukuļošanā un kukuļa piesavināšanos. Par kukuļa izspiešanas atbalstīšanu un kukuļa pieņemšanu lielā apmērā apsūdzēts Zviedrijas pilsonis Raimonds Krastiņš, bet par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanas lielā apmērā atbalstīšanu – Agris Koroševskis.

Visbeidzot, 4.aprīlī prokuratūra uzrādījusi apsūdzību Armandam Zeihmanim par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanas lielā apmērā atbalstīšanu.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka KNAB februārī pabeidza izmeklēšanu autobūves koncerna “Daimler” kukuļošanas lietā un to nodeva Ģenerālprokuratūrai, lūdzot pie kriminālatbildības saukt kopumā septiņas personas.

KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks iepriekš žurnālistiem sacīja, ka šajā lietā kopumā kukuļu summa veido 6,6 miljonus eiro (4,6 miljonus latu).

Pēc KNAB vēstītā, turpinot 2010.gadā sākto pirmstiesas izmeklēšanu par iespējamo amatpersonu kukuļošanu, no 2002.gada līdz 2006.gadam par autobusu “Mercedes Benz” iegādes organizēšanu Rīgas pašvaldības vajadzībām ir gūts pietiekams pierādījumu kopums, lai procesa virzītājs uzskatītu, ka vairāku gadu garumā kopumā četru ārvalstu uzņēmumu interesēs no to pārstāvjiem ir ieprasīti un izspiesti kukuļi saistībā ar transportlīdzekļu piegādi sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai Rīgā.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka noziedzīgo nodarījumu dēļ no 2002. līdz 2007.gadam nodošanai amatpersonām kukuļos saņemti vairāk nekā 5,26 miljoni eiro (3,7 miljoni latu). Papildus izmeklēšanā noskaidrots, ka no 2000.gada līdz 2010.gadam saistībā ar kādas valsts institūcijas veikto publisko iepirkumu nodoti kukuļi ārvalstu uzņēmuma interesēs dažādās ārvalstu valūtās par kopējo summu vēl viens miljons latu.

“Daimler” lietu KNAB uzsāka 2010.gadā par to, ka Vācijas autobūves koncerna “Daimler AG” meitasuzņēmuma “Evo Bus GmbH” amatpersonas laikā no 2002.gada jūlija līdz 2006.gada decembrim par 117 autobusu “Mercedes Benz” iegādes organizēšanu Rīgas pašvaldības vajadzībām, izmantojot personu un firmu starpniecību, iespējams, nepamatoti paaugstināja iepirkuma cenu un nelikumīgi ieguva līdzekļus nelikumīgiem maksājumiem valsts amatpersonām par iepirkuma nodrošināšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+