Mobilā versija
-4.3°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Otrdiena, 6. decembris, 2016
25. maijs, 2015
Drukāt

Danusēvičs: Tirgotāji nevēlas finansēt tabakas izstrādājumu tirdzniecības kārtības grozījumus (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) saistībā ar Veselības ministrijas (VM) rosinātajām izmaiņām tabakas izstrādājumu tirdzniecības kārtībā aicina ministriju un valdību paredzēt atbilstošu kompensāciju mazumtirgotājiem, lai segtu izdevumus veikalu iekārtojuma pielāgošanai, šodien izplatītā preses relīzē paziņoja LTA.

VM izstrādātajā likumprojektā “Par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un elektronisko smēķēšanas ierīču uzpildes tvertņu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu” ietverts priekšlikums tabakas izstrādājumus tirgot tikai no slēgtiem skapjiem. LTA komentē, ka tas nozīmē nepieciešamību demontēt iegādātās iekārtas un iepirkt jaunus slēgtus stendus, kas prasa nozīmīgus papildus ieguldījumus.

“Laikā, kad daudzi vietējie Latvijas tirgotāji cīnās par izdzīvošanu un cenšas konkurēt ar starptautiskām lielveikalu ķēdēm, šādi neplānoti izdevumi ir kārtējais nepatīkamais pārsteigums, kas liek aizdomāties par vēršanos pret vietējiem Latvijas tirgotājiem radot priekšrocības starptautiskiem koncerniem,” norāda LTA prezidents Henriks Danusēvičs.

LTA uzsver, ka šis VM priekšlikums seko prasībai uzstādīt video novērošanu alkohola tirdzniecībai, kas vidēji vienā objektā izmaksāja aptuveni 400 – 500 eiro un ko pēc tam Saeima atcēla.

“Ņemot vērā nelegālās tirdzniecības pieauguma augsto risku, mūsuprāt, šis lēmums, līdzīgi kā prasība nodrošināt video novērošanu alkohola tirdzniecībai, tāpat nākotnē varētu tikt pārskatīts, atzīstot to par neefektīvu. Tomēr uzņēmēji vairs nevēlas finansēt šāda veida eksperimentus un aicina valdību lemt par kompensāciju uzņēmējiem, stājoties spēkā VM piedāvātajiem grozījumiem tabakas likumā. Jāparedz papildus izdevumi ne tikai valsts iestādēm birokrātiskā aparāta uzturēšanai, bet arī uzņēmējiem, kuri praktiski nodrošinās šī likuma ieviešanu,” norāda Danusēvičs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. pēc tam prasīsim garantētu noieta apjomu …
    ,

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (3)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (3)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+