×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. augusts, 2012
Drukāt

Darbiniekiem būs jāmaksā lielākas algas

Foto - LETAFoto - LETA

Ar laiku darbiniekiem būs jāmaksā lielākas algas, tā, komentējot reģistrētā bezdarba līmeni – 11,6% – jūlija beigās, šorīt LVT1 raidījumā “Labrīt, Latvija!” teica “DNB bankas” ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš.

Viņaprāt, jūlijā reģistrētais bezdarba līmenis parāda, ka Latvijai ir darbaspēka rezerve, kas ļauj augt valsts ekonomikai.

Taču attiecībā pret izskanējušām runām, ka darbinieku jau sāk trūkt gan vieglajā rūpniecībā, gan tirdzniecībā, viņš norādīja, ka algām Latvijā ir jākāpj, jo salikums – darbaspēka trūkst, kaut gan bezdarbs ir 11,6%, ir absurds. “Tad ir jāmaksā vairāk, tik, lai cilvēks ir gatavs nākt strādāt,” uzsvēra eksperts.

Darba algu pieaugumam pamats esot arī tas, ka strauji aug uzņēmumu rentabilitāte, uzsvēra Strautiņš.

Jau rakstīts, ka reģistrētā bezdarba līmenis jūlija beigās bija 11,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita un salīdzinājumā ar jūniju tas samazinājies par 0,3 procentpunktiem, aģentūru LETA informēja Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA).

NVA jūlija sākumā bija 117 606 bezdarbnieki, bet mēneša beigās – 114 689 cilvēki. Bezdarbnieku skaits valstī mēneša laikā ir samazinājies par 2917 cilvēkiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+