Mobilā versija
+1.3°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
1. septembris, 2014
Drukāt

Dārza kaitnieku TOP 10 augusta pēdējā nedēļā

Foto - VAADFoto - VAAD

Miltrasa uz gurķu lapām

Miltrasa. Krāšņum­augu dobēs, it īpaši uz flokšu lapām, izplatās krāšņumaugu īstā miltrasa. Ar balto, miltrasai raksturīgo apsarmi noklātas arī ozolu un citu kokaugu lapas. Tā sastopama arī uz dārzeņu lapām.

Gliemeži. Šovasar varējām vieglāk uzelpot, jo gliemežu daudzviet bija mazāk nekā parasti, bet nu ir pienācis laiks kļūt vērīgākiem. Pateicoties ilgstoši mitrajiem vēsajiem laika apstākļiem, tie uzsākuši caurumot lapas visiem pieejamajiem augiem dārzā.

Augļu puves. Ābolu un bumbieru dārzos jo­projām pamanāmi pieaug augļu puvju izplatība.

Ābeļu un bumbieru kraupis. Kraupja skartie ābeļu un bumbieru augļi kļūst arvien raibāki. Šos augļus nevajadzētu uzglabāt, bet izlietot pašus pirmos.

Slapjā dārzeņu puve. Dārzeņu dobēs, kur izaugušas sulīgas kāpostu galviņas, galda biešu un seleriju saknes, daļu no tām sākusi bojāt dārzeņu slapjā puve. Sulīgās dārzeņu daļas pēkšņi sairst, kļūst slapjas (citiem vārdiem sakot – slapji sapūst) un iegūst nepatīkamu aromātu.

Pelēkā puve rudenī ir biežs viesis dārzā. Biežāk ar pelēku sporu masu noklājas kāpostu galviņas, taču līdzīgas pazīmes var būt sastopamas arī uz pupiņām, gurķiem un citiem dārzeņiem.

Burkānu lapu plankumainība inficē arvien jaunus burkānu lakstus.

Kāpostu un rāceņu balteņi. Balteņu kāpuriem apetīte aukstajos laika ap­stākļos samazinājusies, taču, uzspīdot saulītei, tie turpinās bojāt kāpostu un kāļu lapas. Uzmaniet savus stādījumus.

Ūdensžurkas. Mums nepatīkamie laika ap­stākļi savukārt ļoti patīk ūdensžurkām. Tās pēdējā laikā aktivizējušās vairākos augļu un sakņu dārzos.

Ogulāju lapu sīkplankumainība. Uz jāņogu un upeņu lapām arvien biežāk un vairāk pamanāmi plankumi. Stipras infekcijas gadījumā ogulāju lapas priekšlaicīgi nobirst. Nobirušo lapu savākšana un izvākšana tālāk no ogu krūma ierobežos slimības izplatību nākamgad.

Pievienot komentāru

Policija sākusi kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas novada saimniecībā (1)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+