×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. aprīlis, 2015
Drukāt

Dārza mājiņa sev un kaplim. Ar kādām izmaksām jārēķinās? (2)

Apes darzi 286

Jūtot vasaras tuvošanos, pieaug pieprasījums pēc dažādām dārza mājiņām. Mazākie dēļu namiņi domāti darbarīku un dārza tehnikas novietnei, bet lielākie var būt pagaidu dzīvesvieta siltajā gadalaikā.

Lielākas un attiecīgi dārgākas ir vasaras mājiņas. Tie ir koka karkasa vai guļbūves namiņi ar vairākām istabām, tos var siltināt un piemērot pastāvīgai dzīvošanai. Tomēr mazāko vasaras mājiņu pamatu platība nepārsniedz 25 m2, tās iekļaujas mazēku grupā, tāpēc dokumentu kārtošana, nododot ekspluatācijā, ir vienkāršāka.

Atsevišķa grupa ir bērnu rotaļu namiņi, jo arī tajos var paslēpties no lietus un nolikt galdiņu, krēslu un nelielu gultiņu.

Mūsdienās dārza mājiņa daļēji pilda klēts funkcijas. Koka namiņš vasarā ļauj paplašināt dzīvojamo platību, tajā var nolikt rudens ražu, glabāt dažādus lielāka izmēra sporta piederumus.

Dārza mājiņas piedāvā samērā daudzi ražotāji. Tās gatavo no 28–50 mm bieziem priedes vai egles dēļiem, un, jo tie biezāki, jo mājiņa dārgāka.

Ja ir celtnieka iemaņas, prasmīgas rokas un kokmateriāli, nelielu namiņu pats var uzbūvēt lētāk. Pārējie, taupot laiku, izvēlas pirkt gatavu izstrādājumu. Pie ražotāja vai tirgotāja var aplūkot jau gatavus modeļus. Daļa piedāvā individuālu pieeju, un standarta projektu klients var mainīt pēc savām vēlmēm.

Mājiņas projektētas ļoti racionāli, lai nelielo platību varētu pilnībā izmantot. Dārza mājiņa – darbarīku noliktava – maksā, sākot no 600 eiro, bet īslaicīgai dzīvošanai paredzētu namiņu var sameklēt, sākot no aptuveni 1000 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Loti gribetos tadu majinu nopirkt,lai ari butu ziema silti un talak no problemam.Vienkarsi atpusties,butu mazdarzins,klusuma,talak no cilvekiem,daba!

  2. nu traki- 600-1000 eiro. UK tādas gatavas var nopirkt 300-800gbp kas pie šejienes minimālās algas ir ļoti reāli.

Draugiem Facebook Twitter Google+