Būvnoteikumu prasības 2


Vai mājiņas uzstādīšana jāsaskaņo ar pašvaldības būvvaldi, un kādi varētu būt ierobežojumi? “Timbero” mājiņu ražotāja mārketinga speciāliste Diāna Berģe informē, ka klientam pašam jānoskaidro, kādi dokumenti nepieciešami, lai izvēlēto namiņu varētu novietot iecerētajā vietā. Ražotājs pirms pasūtījuma veikšanas un avansa iemaksāšanas klientam iedos visu saskaņošanai nepieciešamo tehnisko informāciju.

Reklāma
Reklāma
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Norvēģijā ir pilsēta, kuras iedzīvotājiem jau vairāk nekā 70 gadus ir aizliegts nomirt. Nežēlīgs liktenis sagaida tos, kuri saslimuši 30
VIDEO. “Divas mašīnas pašvaldības policijas atbrauca” – Ogrē slēgts bērnu izveidotais dzērienu veikals
Lasīt citas ziņas

Vispārīgajos būvnoteikumos teikts, ka mazēka ir vienstāva ēka, kuras apbūves laukums (pamatu platība) nepārsniedz 25 m2. Salaspils novada būvvaldes vadītājs Valērijs Sičovs skaidro, ka mazēka ir pirmās grupas ēka, un tām dokumentu kārtošana ir vienkāršāka. Ēku būvnoteikumos teikts, ka, ierosinot pirmās grupas ēku būvniecību, būvvaldē jāiesniedz aizpildīta paskaidrojuma raksta pirmā daļa un situācijas plāns mērogā M 1 : 250; M 1 : 500 vai M 1 : 1000 uz zemes robežu plāna, kurā norāda ēkas novietojumu zemesgabalā un ārējos izmērus. Novietojumu zemes robežu plāna kopijā var iezīmēt pats īpašnieks, un arhitekts nav vajadzīgs. Ja iegādāsieties rūpnieciski izgatavotu vai konteinertipa ēku, jāiesniedz būvizstrādājuma tehniskā dokumentācija un grafiskais dokuments ar ēkas fasādi. Ja ēku būvē pats, nepieciešams tās vizuālais risinājums.

Mājiņu nav atļauts novietot tuvāk par 4 m no zemesgabala robežas. Jāievēro arī attālums no ielas vai ceļa jeb būvlaide, par kuru tuvāk būvēt nedrīkst. Mājiņu nevar novietot uz komunikācijām un to aizsargjoslā, kā arī zem elektrolīnijām un 2,5 m attālumā uz katru pusi no tām, bet augstsprieguma elektrolīnijām šī aizsargjosla ir vēl platāka. Dažas pašvaldības var prasīt saskaņot arī fasādes krāsu. Ja mājiņa ir dzīvojamai ēkai pieskaņotā krāsā vai dabiska koka tonī, iebildumiem nevajadzētu būt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja namiņu montēsiet pats, jebkurā apdrošināšanas firmā vajadzēs apdrošināt savu civiltiesisko atbildību. Tas maksās aptuveni 20–25 eiro. Kaut gan prasība par obligāto apdrošināšanu šajā situācijā ir formāla, likumā tā tagad ir noteikta. Ja mājiņu montēs strādnieki, atbildību uzņemas firma.

Kad mājiņa būs gatava, būvvaldē jāiesniedz paskaidrojuma raksta otrā daļa un izpildmērījuma plāns (ar ēkas novietni, izbūvētiem ārējiem inženiertīkliem, ja tādi ir, un citām vienlaikus izbūvētām būvēm). Paskaidrojuma rakstā jānorāda arī būvdarbu garantijas termiņš, kurā darbu veicējs par saviem līdzekļiem novērš defektus, ja tādi atklāsies. Minimālais garantijas termiņš ir divi gadi. Ēku uzskata par pieņemtu ekspluatācijā, ja paskaidrojuma rakstā ir būvvaldes atzīme.

Mājiņu var likt uz betonētiem lentveida vai stabveida pamatiem, skrūvpāļu pamatiem (abos gadījumos koka grīda labi ventilēsies) vai uz cieta seguma, piemēram, dekoratīvā bruģa, betona plāksnēm vai betonēta laukuma. Par to labāk konsultēties ar ražotāju.


LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.