Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Piektdiena, 24. februāris, 2017
13. februāris, 2015
Drukāt

Dārzeņu audzētāji: pirmās gurķu ražas Latvijā gaidāmas marta pirmajā pusē

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Pirmās Latvijas gurķu ražas šogad ir gaidāmas marta pirmajā pusē, savukārt tomāti – aprīļa vidū, sacīja aptaujātie dārzeņu audzētāji.

Dārzeņu audzētāju kooperatīvās sabiedrības “Baltijas dārzeņi” valdes loceklis Jānis Bušs teica, ka pirmo gurķu ražu plānots ievākt līdzīgā laika periodā kā pērn. “Marta pirmajā nedēļā mums sākas siltumnīcas saimniecībām pirmā jaunā gurķu raža. Ļoti cerams, ka mums te nebūs tā kā šobrīd viss apmācies un miglains. Gurķiem, lai augtu sulīgi skaisti un zaļi, ir vajadzīga saules gaisma. Cerams, ka saule spīdēs, gurķi būs un ap 5.martu, vēlākais uz 8.martu,” norādīja Bušs, piebilstot, ja turpmākās trīs nedēļas būs apmācies un tumšs laiks, tad gurķi ienāksies vēlāk – ap 12.martu.

Savukārt pirmie tomāti gaidāmi aprīļa sākumā, norādīja “Baltijas dārzeņu” valdes loceklis.

Vienlaikus viņš sacīja, ka pirmās gurķu cenas šogad varētu būt līdzīgas ikā pērn. “Pirmās cenas mums tradicionāli jau, man liekas, gadus piecus ir bijušas nemainīgas. (..) Es domāju, ka līdzīga arī būs šogad. Nekas nebūs savādāk kā iepriekšējos gadus. Pēc tam jau skatīsimies, kāda būs tirgus situācija, raža. Pielāgosimies tirgum,” norādīja “Baltijas dārzeņu” valdes loceklis.

Arī dārzeņu audzētāja “Rītausma” direktore Valda Bekina pastāstīja, ka “Rītausmā” pirmie gurķi ienāksies martā, savukārt tomāti – aprīlī. “Pirmie gurķi varētu ienākties marta sākumā, plus, mīnuss ap 8.martu. Tomāti būs aprīļa vidū,” norādīja Bekina, piebilstot, ka tomātus plānots stādīt 13.februārī un to ražas ievākšanas laiks būs atkarīgs no saules turpmākajos mēnešos.

Bekina sacīja, ka līdzšinējie laika apstākļi gurķu attīstībai nav sevišķi labvēlīgi. “Saules mums šobrīd pietrūkst, saulainu dienu ir diezgan maz. Lai arī dienas garums pagarinās gaismas intensitāte jebkurā gadījumā ir salīdzinoši maza,” norādīja Bekina. Vienlaikus viņa atzina, ka pirmo dārzeņu cenas pagaidām ir grūti prognozēt, jo tas ir atkarīgs no cenām globālajā tirgū.

Arī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) dārzkopības grupas vadītājs Jānis Bērziņš norādīja, ka šā gada tomātu un gurķu cenas ir grūti prognozēt. “Pirktspēja nav uzlabojusies. Otra lieta, cik daudz nāks iekšā imports. Šobrīd visiem lauku dārzeņiem salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir par 30% zemākas cenas. Pašreiz ir grūti pateikt, kas notiks ar siltumnīcām, ko ievedīs, kā tirgotāji uzvedīsies. Es domāju, ka cenas diez vai būs augstākas, ņemot vērē kopējo tirgus situāciju,” norādīja Bērziņš.

Jau vēstīts, ka pirmie Latvijā audzētie gurķi pērn veikalos parādījās marta otrajā pusē, savukārt tomāti – aprīļa vidū.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+