Latvijā
Sabiedrība

“Eņģeļi pār Latviju”: dāsnums, kas vieno0

Foto – Madara Briede

“Vairs nav nozīmes laika apstākļiem. “Eņģeļi pār Latviju” ir tik sirsnības pilns pasākums, ka cilvēkiem vienalga – līst lietus vai snieg sniegs, viņi nāk, piedalās un palīdz.

Līdzīgi kā Jaunajā gadā vai Jāņos – svinam, neraugoties ne uz ko,” tā svētdien Siguldā Stacijas laukumā, kur piestāja “Eņģeļu ekspresis”, sacīja Latvijas Neatkarīgās televīzijas ētera personība Edgars Barbaks. Laiks siguldiešus svētdien nudien nelutināja – slapjš sniegs mijās ar stiprām lietus gāzēm un vēju. Taču pie “Eņģeļu ekspreša” – labdarības akcijas furgona, kas pēdējās nedēļās dodas izbraukumos pa visu Latviju, – pulcējās daudzi, kas bija nākuši izdarīt sirds darbu, proti, ziedot cēlam mērķim – smagi slimo bērnu ārstēšanai.

Pasākumā ar enerģiskiem un muzikāliem priekšnesumiem uzstājās vietējā folkloras kopa “Senlejiņa”, mākslas skolas “Baltais flīģelis” bērnu vokālā studija “Siguldiņa”, Siguldas pagasta pūtēju orķestris un vokālā studija “Zibsnis”. Sapulcējušos ļaudis cienāja ar siltu tēju un cepumiem.

Ziedojumu nesējiem katram savs stāsts – cits cītīgi visu gadu krājis tieši šim mērķim, cits vienkārši pirms valūtas maiņas nolēmis atbrīvoties no gadiem krātās sīknaudas labā veidā, bet vēl kāds to dara personīgu apstākļu vadīts, jo smagi slims arī kāds tuvinieks. Naudu burkās, cūciņās, kastītēs, maisiņos un pat zeķē krājuši gan pavisam mazie, gan jaunieši un cilvēki spēka gados, gan arī seniori. Savākto naudu fonds “Ziedot.lv” nodos slimo bērniņu ārstēšanai – operāciju veikšanai un rehabilitācijas programmu finansēšanai.

Siguldiešus uzrunāja arī novadniece Violeta Reinsone, kuras dēliņš Jānis Reinis par pērn akcijas “Eņģeļi pār Latviju” ietvaros saziedoto naudiņu ticis pie svarīgā insulīna sūknīša. “Ir Ziemassvētku laiks, kad gaidām brīnumus un sapņu piepildīšanos. Arī Jancim pērn bija šāds laiks. Viņš cerēja uz jūsu visu atbalstu un to sagaidīja. Mēs esam ļoti, ļoti priecīgi, jo mūsu dzīve ievirzījusies pavisam citā gultnē. Nespēju vairs iedomāties to laiku ar negulētām naktīm un Janča saviebto sejiņu, kad viņš jautāja – atkal man durs? Tas ir pagājis. Veselība uzlabojusies, esam kļuvuši drošāki, mierīgāki. Sirsnīgs paldies visiem par dāsnumu un atbalstu,” pauda V. Reinsone. Arī pats Jancis teic, ka jūtas daudz labāk, jo insulīna ievadīšana tagad nav tik sāpīga. Viņš bija līdzi paņēmis kastīti ar paša sakrātajām monētiņām, lai palīdzētu nepilnus divus gadus vecajai Evelīnai. Arī viņai ir cukura diabēts un nepieciešams tāds pats insulīna sūknītis, kāds nu atvieglo dzīvi mazajam Jancim.

E. Barbaks uzskata, ka cilvēkos ir apziņa – vajag palīdzēt. Viņu pārsteidzot, cik daudz un dažādi cilvēki gatavi sniegt atbalstu. “Pat Rīgas krogi visu gadu krātās tējas naudiņas lielām kārbām gada nogalē atnes un dāvā bērniem cerību,” stāsta Edgars.

Lielā “Eņģeļu ekspreša” kravas kaste teju līdz griestiem pilna arī ar dažādām praktiskām lietām, ko cilvēki vairākās pilsētās sanesuši pat bez aicinājuma to darīt. Ziedojumos cilvēki nesuši bērnu ratiņus, rotaļlietas, drēbītes, arī pieaugušo apģērbu un daudzas citas lietas.

Fakti


* Piecu gadu laikā, kopš norisinās labdarības akcija “Eņģeļi pār Latviju”, saziedoti jau 1 952 584 lati. Par šo naudu palīdzība sniegta 650 bērniem.

* Ziedot bērnu veselībai iespējams portālā “Ziedot.lv”, zvanot pa labdarības tālruni 90006383 (1 lats), kā arī ziedojumu kastītēs “Swedbank”, “Rimi” un “Supernetto” visā Latvijā.

* 7. decembrī “Eņģeļu ekspresis” piestās Tukumā un Ventspilī, 8. decembrī – Kuldīgā un Liepājā, 14. decembrī – Madonā un Jūrmalā, bet 15. decembrī izbraukumu noslēgumā – Rīgā pie Operas nama.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Atzīmēs Latvijas Pareizticīgās baznīcas metropolīta Aleksandra kalpošanas 30.gadadienu
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Anita cieš negadījumā, bet pie apdrošināšanas netiek
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šodien Rīgā ierodas Lietuvas prezidents Nausēda. Ierobežos satiksmi
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Reģionu attīstību ietekmē padomju mantojums. Saruna ar ekonomistu Pēteri Strautiņu
Intervija 3 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Tieslietu ministru uz apsūdzēto sola nevilks, partiju no valdības neizmetīs
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Paziņo, par cik samazināts valsts pārvaldē strādājošo skaits 2
2 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Noslepkavo sievas mīļāko
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Prokurors pieņem lēmumu Krištianu Ronaldu izvarošanas apsūdzības lietā
51 minūtes