×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. novembris, 2012
Drukāt

Daudzas jaunās māmiņas paļaujas uz partneri vai valsti

Foto - LETAFoto - LETA

Daudzas jaunās māmiņas pašlaik finansiālā ziņā paļaujas uz partneri vai valsti, nevis uz sevi, secinājusi Labklājības ministrija (LM), analizējot sieviešu portretu, kas pašlaik saņem īstermiņa sociālās apdrošināšanas pabalstu par bērnu līdz gada vecumam.

Seši tūkstoši saņem bērnu kopšanas pabalstu, ko piešķir māmiņām, kas nav strādājušas, bet deviņi tūkstoši saņem vecāku pabalstu, kura lielums ir atkarīgs no nodokļu samaksas.

“Tās pārsvarā ir sievietes līdz 24 gadiem. Sliktā ziņa mums visiem – ir arī pietiekami liels skaits sieviešu, kurām jau būtu jābūt sociāli apdrošinātām. Tās ir sievietes, kas paļaujas uz partneri un valsti, nevis sevi. Grūti pateikt, kas notiks pēc tam,” ceturtdien žurnālistiem uzsvēra LM valsts sekretāre Ieva Jaunzeme.

Patlaban Latvijā demogrāfijas aina esot šāda ‒ sieviete, kas ir dzemdējusi bērnu, nav jauna, “nav tāda, kā politiķi gribētu redzēt”, bet tā ir sieviete, kas ir nostabilizējusies, gandrīz 30 gadu vecumā, kuras alga ir apmēram 460 latu un kura pašlaik jūtas pietiekami stabili.

Bērnu tēvi ir nedaudz vecāki – vidēji 31 gada vecumā, viņu alga ir lielāka – gandrīz 600 latu tajās ģimenēs, kur patlaban aug bērns līdz gada vecumam, pastāstīja Jaunzeme.

LM pēdējā laikā regulāri sniedz informāciju un datus par to, kā sociālās apdrošināšanas pabalstu lielumu ietekmē nodokļu maksāšana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+