×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
16. aprīlis, 2012
Drukāt

Daudzi atbalstītu iespēju Sudrabai ļaut trešo reizi kandidēt uz valsts kontrolieres amatu (1)

sudraba0512

Salīdzinoši liela daļa jeb 41% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem atbalstītu likuma izmaiņas, lai Inguna Sudraba varētu pildīt Valsts kontrolieres pienākumus arī trešo termiņu pēc kārtas, liecina pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT aprīlī veiktā aptauja.

19% aptaujāto uzskata, ka šādi likuma grozījumi “noteikti” būtu jāveic, bet 22% atbildējuši “drīzāk jā”.

Pretējās domās ir 46% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, kas uzskata, ka nebūtu jāveic izmaiņas likumā, lai Sudraba varētu pildīt Valsts kontrolieres pienākumus arī trešo reizi pēc kārtas. 22% atbildējuši “noteikti nē”, bet 24% – “drīzāk nē”.

13% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Pētījums veikts no 10.aprīļa līdz 12.aprīlim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos.

Kā ziņots, Sudrabas pilnvaras valsts kontrolieres amatā beigsies šā gada decembrī. Likums nosaka, ka viena un tā pati persona nevar būt par Valsts kontrolieri vairāk kā divus termiņus pēc kārtas.

Saeimas neatkarīgo deputātu grupa – tā dēvētais Olšteina sešnieks – pirms kāda laika rosināja grozīt Valsts kontroles likumu, lai Sudraba varētu kandidēt uz trešo termiņu, taču tagad no šīs ieceres atteikušies.

Arī pati Sudraba bija skeptiska par šādu piedāvājumu. Viņa aģentūrai LETA iepriekš pauda viedokli, ka jebkādu likuma grozījumu virzīšana ar mērķi likumu pielāgot konkrētai personai nevar būt pamatota un pieņemama.

Līdz 2004.gadam Valsts kontroles likums noteica, ka valsts kontrolieri amatā ieceļ uz septiņiem gadiem, un šī amatpersona var tik ievēlēta atkārtoti. 2004.gadā veiktie grozījumi Valsts kontroles likumā noteica samazināt valsts kontroliera pilnvaru termiņu līdz četriem gadiem un ne vairāk kā diviem termiņiem, un tie tika pieņemti ar pamatojumu, lai “amatpersona nesaaugtu ar iestādi”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Esmu “par” Sudrabas kundzes iespēju kandidēt uz trešo ievēlēšanas termiņu valsts kontrolieres amatā, jo viņa savu darbu veica goprātigi. Tie dažādie izteikumi par viņu neiztur kritiku!!! Nevajag cilvēku vainot kur, kur viņa kompetence beidzas…! Paldies Sudrabas kundzei par paveikto!

Draugiem Facebook Twitter Google+