Latvijā
Rīga

Daudzstāvu namu Rīgā apsēduši tarakāni, “Rīgas namu pārvaldnieks” plāta rokas1

Salmoneloze, dizentērija, pat vēdertīfs – slimības, kuras var pārnēsāt tarakāni, kuri kaut kur ierīkojuši savu midzeni un savairojušies. Šobrīd kukaiņi par savu mājvietu izvēlējušies kādu ēku Rīgā, Ieriķu ielā. Mājas iedzīvotāji izmisumā, jo neredz galu cīņai ar nešpetnajiem un nelūgtajiem ciemiņiem, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Kāpņu telpa, sākot jau no pirmā stāva, ir pilna ar beigtiem tarakāniem. Vieni samīti, citi nobeigušies, jo kāpņu telpā daudzos stūros saliktas tā sauktās indēšanas mājiņas. Mājas iedzīvotāji norāda uz vienu dzīvokli, kur meklējams sinantropu midzenis.

Uzņemtajos video tiešām redzams, ka kukaiņi naktīs visvairāk ir tieši ap attiecīgā mājokļa durvīm. Dzīvokļa, no kura kukaiņi lien laukā, saimniece tiek raksturota kā noslēpumaina. Ar nāburgiem nekomunicē, kad vakaros kāds vēlas ar viņu aprunāties, durvis vaļā never.

Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes vadošais pētnieks Voldemārs Spuņģis skaidro, ka tarakāni pārsvarā uzturas vietā, kur valda pamatīga netīrība.

Kāpņu telpas iedzīvotāji teju ikdienas ar visiem pieejamajiem līdzekļiem cenšas kukaiņus iznīdēt, bet teicamus rezultātus tas nedod. Kā viens bars noindēts, vietā nāk nākamais.

Krists Leiškalns, ”Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis:””Faktiski apsaimniekotājam ir ierobežotas iespējas ietekmēt šo procesu. Šajā gadījumā ir jāņem vērā kopīpašnieku iespējas vienoties par to, ka šāda veida dezinsekcija tiek veikta arī konkrētajā īpašumā.”

Tas nozīmē, ka pārējiem mājas iedzīvotājiem jānāk kopā uz sapulci, uz to jāsauc arī attiecīgā dzīvokļa īpašnieks un jāvienojas. Veselības inspekcijā skaidro, ka iedzīvotājiem šobrīd būtu jāraksta iesniegums arī sociālajam dienestam, prasot, lai tie apseko dzīvokli, nepieciešamības gadījumā piesaistot pašvaldības policiju.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv