“Daugava” izrauj 1:0 uzvaru Marijampolē 0

UEFA Eiropas līgas futbolā pirmās kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē Daugavpils “Daugava” izbraukumā Lietuvas pilsētā Marijampolē ar 1:0 pārspēja “Suduva” komandu.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Vienīgos vārtus latgaliešu labā spēles 87. minūtē guva Andrejs Kovaļovs. Atbildes spēle Daugavpilī notiks pēc nedēļas.

Daugavpilieši savus taktiskos nodomus pret uzbrukuma futbola mīlošajiem mājiniekiem neslēpa ne pirms spēles, ne tās sākumā. Pirmkārt – lai drošībā būtu savi vārti un pēc iespējas mazāk darba tajos būtu Ikstenam. Pirmajās desmit minūtēs “Suduva” izveidoja pāris bīstamus uzbrukumus, taču līdz sitienam pa vārtiem mājinieki netika. Šķiet, ka laukuma vidu daugavpilieši atdeva apzināti. Toties ap savu soda laukumu aizsardzības bastioni tikai veidoti gluži kā pirms 200 gadiem, kad Krievijas armija ģenerālmajora Ulanova vadība trīs dienu garumā veiksmīgi atvairīja Napoleona armijas uzbrukumu Dinaburgas cietoksnim. Toreiz Daugavpils nekrita un nekrita arī šovakar! Jā, pirmā puslaika otrajā pusē pēc mājinieku sitieniem bumba pāris reizes aizsvilpa gar viesu vārtu pārliktni, 44. minūtē no ideālas situācijas vārtos netrāpīja Aļošis. Tomēr ik pa brīdim ar pretuzbrukumiem centās atbildēt arī “Daugava”. Latvijas čempionāta rezultatīvākajam spēlētājam Gongadzem 26. minūtē izdevās bīstams izrāviens pa labo malu – sitiens bija mazliet neprecīzs.

Otrajā puslaikā spēles ritējums būtiski nemainījās. Laukuma vidus un bumbas kontrole piederēja “Suduva” komandai, vēsas galvas un organizēta aizsardzība – daugavpiliešiem. 63. minūtē labā pozīcijā soda laukumā nokļuva Benušis – glāba Ikstens. Vairāk vārtu gūšanas momenti mājiniekiem nemaz nebija. Tuvojoties spēles beigām, “Suduva” uz priekšu brīžam devās pārāk neapdomīgi un par to tika sodīti. Mača 87. minūtē, kad 0:0 jau šķita neizbēgams spēles iznākums, daugavpiliešiem izdevās ātrs un ass pretuzbrukums, pozicionāli neveiksmīgi nospēlēja mājinieku aizsargi un Andrejam Kovaļovam atlika tikai tāds nieks, kā no dažu metru attāluma iesist bumbu vārtos.

Atbildes spēle pēcd nedēļas Daugavpilī. Izbraukumā gūtie vārti un mājās atvestā uzvara par šī pāra favorītiem izvirzījusi “Daugavu”.