×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. maijs, 2014
Drukāt

Daugavā pie Akmens tilta konstatēts naftas produktu piesārņojums (Papildināts)

Foto - LETAFoto - LETA

Skats uz Vecrīgu no Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas "Gaismas pils".

Šorīt Rīgā, Daugavā starp Akmens un Vanšu tiltu, ūdenī konstatēts naftas produktu piesārņojums, aģentūra LETA uzzināja Valsts vides dienestā (VVD).

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), dienests atkārtoti apsekojis Daugavas akvatoriju un konstatējis, ka piesārņojums ūdenī ir tikai pie Lucavsalas kreisā krasta. VUGD paņēmis ūdens paraugus un no notikuma vietas devies prom plkst.10.49.

Visticamāk, piesārņojums radies no ogļu putekļiem, kas noskalojušies spēcīgo lietavu laikā, taču tas tiks noskaidrots analīzēs.

Informācija par ūdens piesārņojumu saņemta no VUGD. Apsekojot Daugavas akvatoriju, vides speciālisti konstatējuši, ka naftas produktu piesārņojums ūdenī ir posmā no Zaķusalas līdz Rīgas Pasažieru ostai.

Lai noskaidrotu piesārņojuma izcelsmes avotu, notikuma vietā strādājuši VUGD un VVD inspektori, apsekojot upes labo un kreiso krastu un Daugavas upes akvatoriju.

VVD par piesārņojumu informējis arī Rīgas domes Satiksmes departamenta un Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta darbiniekus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+