×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
6. decembris, 2013
Drukāt

Daugavpilī pēc vācu tradīcijām svin Svētā Nikolausa dienu

Foto: LETA/AFP Svētais Nikolauss apciemo bērnus arī Briselē.Foto: LETA/AFP Svētais Nikolauss apciemo bērnus arī Briselē.

Piektdien, 6.decembrī, pulksten 17: 00 Daugavpilī, vācu biedrības “Erfolg” telpās, tiks svinēta Svētā Nikolausa diena.

Pasākuma gaitā dziedās tradicionālās vācu dziesmas, bērnus ar saldumiem cienās pats Svētais Nikolauss, notiks konkursa ”Izveido savu personīgo mazo Nikolausu” uzvarētāju apbalvošana.

Kā zināms, līdz šim katru gadu Svētā Nikolausa diena svinēta arī Daugavpils universitātē, kad tajā viesojas skolēni no dažādām Daugavpils skolām, sarunājas vācu valodā, izrotā dāvanām domātu kurpīti un ievēro citas tradīcijas. Pasākumu organizējis universitātes Vācu valodas centrs.

Atbilstoši vācu tradīcijām katru gadu 5.decembra vakarā bērni noliek savus zābaciņus un kurpītes uz priekšnama sliekšņa, kur mazas dāvaniņas saliek Svētais Nikolauss.

6.decembris Vācijā ir Svētā Nikolausa piemiņas diena. Tā tiek atzīmēta arī Nīderlandē un Beļģijā.

Viņš bijis kristiešu mācītājs, dzīvojis Vācijā.

Leģenda vēsta, ka kristiešu mācītājs, Svētais Nikolauss cienāja bērnus ar riekstiem, žāvētiem augļiem un saldo maizi, tāpēc Svētā Nikolausa dienas priekšvakarā bērni vienu savu kurpi atstāj durvju priekšā. Naktī atnāk Sv.Nikolauss un atstāj kurpēs saldumus un mazas dāvaniņas bērniem, kuri visa gada garumā labi uzvedušies. Ja slikti uzvedušies, tad Nikolauss nāk ar rīksti.

Tiek uzskatīts, ka tieši šī svētā vizuālais izskats iedvesmojis populārās Coca-Cola reklāmas veidotājus, radot Ziemassvētku vecīša tēlu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+