×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. maijs, 2012
Drukāt

Daugavpils cietumā ieslodzītie pasludina badastreiku

cietuma_virtuve

Daugavgrīvas cietuma Daugavpils nodaļas jeb “Baltā gulbja” ieslodzītie pasludinājuši beztermiņa stafetes badastreiku slikti mazgāto trauku dēļ, aģentūru LETA informēja ieslodzīto organizācijas “Gara spēks” pārstāvis Aleksandrs Šabanovs.

Organizācijas rīcībā ir nonācis 15 ieslodzīto lūgums Daugavgrīvas cietuma administrācijai, Ieslodzījuma vietu pārvaldei un Tieslietu ministrijai, kurā viņi lūguši atļaut ņemt līdzi soda izolatorā savus traukus – krūzi, karoti un šķīvi.

Saņemot sodu par cietuma režīma pārkāpumiem, ieslodzītie tiek ievietoti soda izolatorā – kameras tipa telpā, kur ēdināšanas reizēs viņiem tiek piešķirti cietuma trauki, kas, pēc ieslodzīto domām, bieži vien ir slikti nomazgāti un rada iespēju inficēties, skaidro organizācijas “Gara spēks” priekšsēdētājs Ivans Parfenovičs.

“Sakarā ar to, ka nedz cietums, nedz Ieslodzījuma vietu pārvalde, nedz Tieslietu ministrija nav uzklausījuši ieslodzīto lūgumu, bet slikti nomazgāti trauki rada paaugstinātu risku inficēties ar vēdera un zarnu trakta slimībām un A un E hepatītu, notiesātie soda izciešanas laikā izolatorā atteikušies no uztura, pasludinot badastreiku,” skaidro Parfenovičs.

Izolatorā ieslodzītais var tikt ievietots līdz 15 diennaktīm, bet bieži vien sods aprobežojas ar mazāku laiku – trim līdz piecām dienām. Bez 15 lūgumu parakstījušajiem badastreikam pēc kārtas pievienojas arī pārējie ieslodzītie, nokļūstot izolatorā.

Nekādas problēmas drošībai ieslodzīto lūguma ievērošana neradītu. Savukārt cietuma, pārvaldes un ministra Gaida Bērziņa rīcība ir vairāk nekā dīvaina un drīzāk līdzinās sadismam, uzskata Parfenovičs.

Sabiedrībā bieži vien valda uzskats: “Tā tiem kriminālajiem elementiem arī vajag.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+