×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
12. novembris, 2013
Drukāt

Daugavpils teātrī top dejas izrāde “Kazanova. Henrieta. Venēcija.”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Novembra beigās Daugavpils teātris piedāvās īpašu un smalku iestudējumu ne vien teātra apmeklētājiem, bet arī dejas cienītājiem. Pirmo reizi Daugavpils teātra vēsturē tiks iestudēta pilnmetrāžas dejas izrāde. Pirmizrādi 22. novembrī piedzīvos iestudējums „Kazanova. Henrieta. Venēcija.”
Jauniestudējuma pamatā būs teatrālā un dejas plastika. Izrādē tiks dzēsta robeža starp dramatiskajiem aktieriem un teātra mūsdiena baleta trupu, viņu darbības uz skatuves būs savienotas vienā veselumā, tādā veidā arī attīstot Daugavpils teātri muzikāli dramatiskā teātra žanrā.
Iestudējuma horeogrāfe ir Irina Saveļjeva, kuras darbu skatītāji jau ir iepazinuši vairākos Daugavpils teātra iestudējumos. Horeogrāfe divus gadus pēc kārtas ir bijusi nominantes godā Spēlmaņu nakts gada balvā. Bet jauniestudējums „Kazanova. Henrieta. Venēcija” būs I. Saveļjevas pirmais pilnmetrāžas darbs.
Izrāde top kā smalks stāsts par izcilo mīlnieku Kazanovu. Izrādes radošā komanda uzsver to, ka Kazanovas personība ir pretrunīga, līdz ar to tās interpretēšanai ir svarīga loma. Šajā izrādē tiek lauzts stereotips par Kazanovu kā mīlnieku, bet gan pievērsta uzmanība viņa personībai. Kazanova- godprātīgs mīlētājs ne tikai pret sievietēm bet arī pret varu, un tādu personību nav daudz.
Skatītājiem būs iespēja ne vien dzīvot izjustu stāstu, bet arī izrāde sniegs estētisko baudījumu. Izrādes scenogrāfes Agnese Stabiņa un Inga Bermaka rūpējas par vissmalkākajā detaļām, toņiem un niansēm, lai radītu sajūtu. Svarīga loma izrādes scenogrāfijā un kostīmos būs Venēcijas maskām un tās uz Daugavpils teātri ir atceļojušas tieši no pašas Venēcijas. Izrādi raksturojošie vārdi- niansētas detaļas, skaisti cilvēki, mūzika , deja, stāsts par izcilu vīrieti, mīlētāju, personību.
Izrāde “Kazanova. Henrieta. Venēcija” stāsta par spilgtu, neordināru cilvēku vārdā Džakomo Kazanova. Iestudējums atklās Kazanovas smalko un romantisko dvēseli, kas katru reizi iemīlējās patiesi un kaislīgi. Tas būs stāsts par personību ar lielu cilvēcisko potenciālu, kura prata skaisti dzīvot, meistarīgi spēlēt un neprātīgi jokot ar savu likteni.

Horeogrāfe, libreta autore: Irina Saveļjeva
Lomās: Miroslavs Blakunovs, Inese Ivulāne – Mežale, Egils Viļumovs, Aleksandrs Komarovs, Jeļizaveta Petrova
Dejotāji: Anna Sultanova, Anna Gimbute, Artūrs Jackevičs, Svetlana Morozova, Māris Boka, Džeina Saulīte, Milena Rožanska, Natālija Kotona, Edgars Kuškurs, Raimonds Paegle
Scenogrāfija un kostīmi: Inga Bermaka , Agnese Stabiņa
Gaismu mākslinieks: Sergejs Vasiļjevs

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+